Сьогодні, 22 лютого, під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка відбулось перше у 2019 році засідання обласної конкурсної комісії обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.
До участі в засіданні долучились заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук та заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Ірина Зубань.
«Традиційно, в лютому місяці ми розглядаємо ті проекти, які були затверджені нашою комісією минулого року, але з тих чи інших обставин не були реалізовані, адже деякі з них були розглянуті лише в жовтні місяці, деяким не сприяли кліматичні умови, решта ж – довготривалі проекти, які просто фізично неможливо виконати за один рік. Тобто сьогодні ми розглядаємо лише перехідні проекти. Забігаючи наперед, можемо сказати, що вже отримали більше 100 нових запитів на поточний рік. Відповідно до Положення комісії ми передали ці проекти до Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА для отримання екологічних висновків. Програма охорони навколишнього природного середовища, за якою працює наша комісія, закінчила свій термін реалізації. На разі розроблено вже нову Програму, яка винесена на розгляд чергової сесії обласної Ради, що відбудеться попередньо 5 березня. А тому наступне засідання ми зможемо провести вже після цього, в разі схвалення депутатським корпусом нової Програми та після надання Департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА відповідних висновків по всім запитам стосовно їх відповідності тому чи іншому пункту Програми», - зазначив Андрій Гижко.
Комісія розглянула пропозиції щодо підтримки природоохоронних заходів, які можуть фінансуватися за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в поточному році.
Зокрема, на розгляд було винесені наступні проекти:
- Самозливна каналізація, с. Агрономічне – реконструкція
- Будівництво системи каналізації смт Стрижавка
- Реконструкція споруд очистки господарчо-побутових стічних вод з влаштуванням нової споруди біологічної очистки в смт Глухівці
- Реконструкція каналізаційної насосної станції з напірним та самоплинним каналізаційним колектором смт Крижопіль
- Очистка частини р. Вільшанка на території Турбівської селищної ради
- Реконструкція та поліпшення технічного стану і благоустрою водойми №1 в с. Великий Остріжок
- Очистка та берегоукріплення річки Лозова, правої притоки р. Мурафа, с. Гонтівка
- Реконструкція гідротехнічної споруди на річці Русава с. Клембівка
- Реконструкція дюкерного переходу напірного каналізаційного колектору через річку Південний Буг
- Будівництво мережі каналізації на території приватного сектору квартального комітету «Добробут» мікрорайону Старе місто
- Виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво об’єкту по знешкодженню медичних відходів
- Технічне переоснащення ГОУ блоку №1 ДТЕК Ладижинська ТЕС
- Нове будівництво ангару з благоустроєм території на полігоні твердих побутових відходів м.Хмільник
- Реконструкція берегозакріплювальних споруд з очисткою русла річки Десна протяжністю 900 м в межах смт Стрижавка
- Придбання установки для розчищення водних об’єктів
- Видання наукового видання «Природа Вінниччини. Рослини»
- Здійснення заходів з метою збереження ландшафтних комплексів, парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «П’ятничанський парк»
- Відновлення ландшафту території Северинівського парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва – реконструкція
За підсумками обговорення, комісією одноголосно прийнято рішення підтримати 18 заявлених проектів.