Даному питанню було присвячене зібрання ректорів вищих навчальних закладів під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Ігоря Івасюка.
До участі у засідання долучились представники структурних підрозділів облдержадміністрації з охорони здоров’я, соціальної та молодіжної політики, а також Головного управління Національної поліції у Вінницькій області та студентського парламенту.
Загалом, під час зустрічі розглядали декілька актуальних питань, зокрема щодо медичного обслуговування студентів та їх безпеки у гуртожитках.
Відкриваючи нараду Ігор Івасюк зазначив: «Основними причинами, які спонукали нас зібратись, є вражаюча статистика захворюваності на кір, в тому числі і останній летальний випадок студента ВНМУ. Окрім того маємо обговорити питання щодо безпеки студентів в гуртожитках, а саме розповсюдження наркотичних засобів».
В ході зустрічі, директором Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмилою Грабович проаналізовано та наведено дані з захворюваності жителів області на кір, в тому числі і по кожному вищому освітньому закладу окремо. Вона також наголосила, що на даний час наявна достатня кількість вакцини для проведення щеплень.
За словами начальника відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню обласного Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяни Бондаренко за підсумками 2018 року 92% дитячого населення віком 1 року і 91 % - віком 6 років вже охоплено вакцинацією. У лікувальних закладах області наявні 50 тисяч доз вакцини проти кору. Цього вистачить як для дітей, так і для дорослого населення області.
В свою чергу, представник Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України Степан Томин зазначив, що протягом 2009-2016 років не було забезпечено громадян відповідними щепленнями, і лише у 2017 році розпочато закупівлю достатньої кількості вакцин. Адже, саме шляхом здійснення профілактичних щеплень можна зупинити кір.
Іншим нагальним питанням зустрічі стало розповсюдження наркотичних засобів серед студентів вищих навчальних закладів області та їх безпеки. За словами представників Головного управління Національної поліції у Вінницькій області та студентського парламенту на даний час це є досить актуальною проблемою, вирішення якої насамперед має полягати у здійсненні попереджувальних заходів та підвищення відповідальності кожного студента окремо. В результаті обговорення розроблено алгоритм взаємодії відповідальних сторін.
На завершення наради Ігор Івасюк наголосив: «Ми маємо розуміти високий рівень своєї відповідальності: насамперед те, що ми відповідальні не тільки за себе і своїх рідних, але і за тих дітей, які знаходяться на навчанні та проживають у гуртожитках. А тому маємо вжити всіх заходів задля їх безпеки та збереження здоров’я. Ми не маємо права перекласти свою відповідальність на іншого».