У Полтаві зібрались представники проекту«Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» з усієї України. З 4 по 6 березня там триває семінар, присвячений підбиттю попередніх підсумків спільного з Міжнародним банком реконструкції і розвитку інвестиційного проекту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей».
Учасниками заходу є представники МОЗу України, Національної служби здоров'я України, групи управління субпроектом, групи консультаційної підтримки проекту, консультанти за кластерами.
Команда з Вінниці наразі перебуває там і презентує звіт про результати впровадження субпроекту за 2015-2018 рр. У складі делегації — директорка Департаменту охорони здоров'я Вінницької облдержадміністрації Людмила Грабович, заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Вінницької обласної державної адміністрації Олена Житанська, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров'я Вінницької облдержадміністрації Володимир Федик, директор департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Олександр Шиш та головний лікар Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології Володимир Гладких.
«Вперше з моменту запуску Субпроекту у Вінницькій області ми склали аналітику щодо головних показників, яких маємо досягнути від його реалізації, — розповіла Людмила Грабович. — Йдеться про кількість інфарктів міокарда, рівень внутрішньо-лікарняної смертності від серцево-судинних хвороб та ще декілька індикаторів, котрі вказують, що ми рухаємося у правильному напрямі».
Олена Житанська додає, що представники Міністерства охорони здоров'я схвально оцінили звіт вінницької групи: «Рекомендації МОЗу стосувалися лише необхідності своєчасного освоєння коштів на будівництво нового регіонального кардіоцентру».
«Позитивну динаміку ми відзначаємо в інформаційному компоненті Субпроекту, — зауважив Володимир Федик. — розроблено медіастратегію до 2020 року. Медичні заклади області вже отримали наочні матеріали, зараз системно поширюється соціальна реклама та інша просвітницька інформація. Усе це має сприяти підвищенню свідомого ставлення до здоров'я серед населення».
Гості з регіонів у межах семінару відвідали низку профільних закладів, ознайомились з роботою міської клінічної лікарні, обласної лікарні ім. М. В. Скліфософського, центром первинної медико-санітарної допомоги, обласним центром екстреної допомоги та медицини катастроф, кардіологічним диспансером, районним навчально-тренінговим центром. Останній привернув найбільше уваги, оскільки створений за фінансової підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Центр укомплектовано найсучаснішим обладнанням для відпрацювання практичних навичок надання допомоги. Тут є манекени, дефібрилятори, різноманітна медична техніка та навчальна література. Лише торік навчання на базі Полтавського центру пройшли майже 15 тисяч медичних працівників.