Результати децентралізації та успіхи об’єднаних територіальних громад Вінниччини обговорювали сьогодні, 7 березня, під час засідання Ради регіонального розвитку за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, високопосадовців, керівництва області та міста.
Про досвід та про ключові зміни об’єднаної територіальної громади на шляху децентралізації розповіла присутнім Тростянецький селищний голова Людмила Червонецька.
«Маю сьогодні за честь представити Тростянецьку об’єднану громаду, яка є одним із маленьких прикладів тих позитивних змін, що відбулися в процесі реформи децентралізації. Реформа, розпочата у 2014 році стала не лише потужним поштовхом до розвитку, але й чітким індикатором готовності людей змінюватись, змінювати свою свідомість і змінювати своє місто, селище, село на краще», - зауважила Людмила Червонецька.
Під час засідання голова громади ознайомила присутніх з першими кроками Тростянецької ОТГ у рамках фінансової децентралізації, що надала можливість збільшити доходи громади. За її словами, протягом 2015 – 2018 рр. до місцевого бюджету надійшло понад 15 млн грн додаткових коштів, які було залучено на реалізацію низки проектів.
«Якщо у 2015 році надійшло 580 тисяч гривень, то у 2018 році – майже 8 мільйонів гривень. Саме завдяки реформі децентралізації ми змогли збільшити видатки розвитку в нашій громаді. Ми отримали можливість впливати на те, що життєво потрібно людям - збудувати, відновити, створити. А це нове дорожнє покриття, покращення водопостачання та водовідведення, освітлення вулиць, матеріально-технічної бази освітніх закладів, тощо», - підкреслила Людмила Червонецька.
Під час зустрічі Тростянецький селищний голова також поінформувала про зростання видатків розвитку, сума яких у 2018 році становила майже 13 млн. грн. Для порівняння, у 2014 році відповідний показник складав 4,5 млн. грн.
Також значна увага була приділена пріоритетним завданням розвитку об’єднаної територіальної громади, таким як: відновлення і будівництво доріг, освітлення вулиць, втілення заходів з енергоефективності, розбудова інфраструктури, покращення благоустрою тощо.
За словами Людмили Червонецької, лише протягом 2015 – 2018 рр. обсяг видатків на капітальний і поточний ремонти доріг становив майже 15 млн грн.
Загалом, протягом 2015-2018 років капітально відремонтовано 12 км доріг, збудовано понад 3 км тротуарів, замінено прибортового каменю понад 3 км, встановлені знаки дорожнього руху відповідно до вимог чинного законодавства, облаштовано дорожню розмітку тощо. Крім цього, значна увага приділяється освітленню вулиць, що є важливою складовою забезпечення комфортних і безпечних умов проживання населення. Так, упродовж 2015 – 2018 років для мешканців громади збудовано майже 19 км ліхтарних ліній.
Під час засідання Людмила Червонецька також розповіла про реалізацію заходів з енергоефективності у Тростянецькій ОТГ, реконструкції системи водопостачання та водовідведення, благоустрою. Зокрема, на виконання ЗУ «Про відходи», ще з 2016 року в громаді розпочали запровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Також було встановлено 16 майданчиків для збору ТПВ.
За словами керівника об’єднаної територіальної громади, з 2015 року в с.Тростянець діє програма «Безпечне містечко», що надає можливість попередити порушення та злочини на об’єктах інфраструктури селища, оперативно реагувати на порушення правил дорожнього руху.
Крім цього, під час засідання були порушені питання щодо створення належних умов для дітей, включаючи впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів у дошкільних навчальних закладах.
Також значна увага у громаді приділена розвитку галузі фізичної культури і спорту. «Популяризація здорового способу життя в нашій громаді знайшла своє відображення у відновленому спортивному комплексі, будівництві спортивних майданчиків у парковій зоні. Для капітального ремонту спорткомплексу, який зроблено вперше за 30 років, залучено 1,3 млн.грн. субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток, а також 1,5 млн. грн з селищного бюджету та 100 тис.грн. з районного бюджету. Загалом, на сьогодні створено належні умови для занять спортом та функціонування секцій», - зауважила Людмила Червонецька.
Тростянецька об’єднана територіальна громада також має досвід у розбудові об’єктів рекреаційної інфраструктури. Протягом 2017 – 2018 рр. освоєно близько 9 млн. грн. З них – 1,7 млн грн з державного бюджету, з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 2,3 млн. грн, а також 5 млн грн – з селищного бюджету.
На завершення доповіді Людмила Червонецька подякувала урядовцям, народним депутатам, керівництву області, очільникам та жителям громади.