Церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Вінницьким національним медичним університетом імені Миколи Пирогова, Подільським регіональним центром онкології та корейською біотехнологічною компанією «WellMarkerBioCo» відбулася сьогодні, 4 березня, в Вінницькому національному медуніверситеті імені М.І. Пирогова.
Метою цієї Рамкової угоди про співробітництво є створення спільного науково-дослідного центру на базі Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова (ВНМУ).
Сторони домовилися співпрацювати для довгострокового та плідного сприяння дослідженням і розробкам та науковій діяльності з метою поліпшення здоров’я людини та покращення доступу до сучасного медичного обслуговування в Україні, Республіці Кореї та в світі.
4 березня, в рамках проекту «Joint Organization to Unite Rural Networks of Entrepreneurial Youth – JOURNEY» («Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості»), що співфінансується програмою Європейського Союзу ERASMUS+, пройшла стартова зустріч, під час якої відбулась офіційна презентація проекту для представників влади, бізнесу, державного сектору, громадськості та потенційно зацікавлених сторін – молоді з сільської місцевості.
Ключовою метою проекту є зниження рівня безробіття та сприяння розвитку підприємницького потенціалу сільської молоді в країнах Східного партнерства.
На Вінниччині розпочато будівництво 13 амбулаторій загальної практики сімейної медицини
Про хід робіт зі спорудження сільських амбулаторій у 12 районах області повідомляє директор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації Дмитро Романченко.
За його словами, розпорядженням голови облдержадміністрації від 11 вересня 2018 року №696 (із змінами) замовником з будівництва визначено профільний Департамент ОДА.
Будівництво фінансується за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, та співфінансування з місцевих бюджетів, яке повинно бути не менше 10% від загальної вартості будівництва.
Сільські амбулаторії будуються по проектах повторного використання, в більшості амбулаторій передбачено службове житло для лікарів.
5 березня, у конференц-залі туристичного комплексу «Поділля» відбулась ХІІ щорічна міжрегіональна конференція «Профілактична медицина: сучасні технології».
На щорічну міжрегіональну конференцію також запросили заступників головних лікарів з медичного обслуговування населення, лікарів загальної практики – сімейної медицини, терапевтів, практичних лікарів інших спеціальностей.
Під час заходу присутні заслухали лекції фахівців медичної галузі за різними напрямками. Зокрема, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри внутрішньої медицини медичного факультету №2 ВНМУ ім.М.І.Пирогова Вадим Жебель прочитав лекцію на тему: «Тактика ведення пацієнтів високого та дуже високого серцево-судинного ризику в світлі Європейських та Американських рекомендацій 2018 року». Спікери підготували актуальні доповіді та напрацювання, які будуть використані у практичній діяльності лікарів.
Про це повідомив директор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації Дмитро Романченко.
За його словами, службою містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури Департаменту за зверненнями суб’єктів містобудування надано 450 містобудівних кадастрових довідок для видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, по яких внесено відомості та наповнено базу містобудівного кадастру (у 2015 році – 211; 2016 – 420, 2017 – 423, 2018 – 528), в тому числі – 196 довідок на об’єкти, замовниками будівництва яких виступали органи державної влади та місцевого самоврядування області (у 2015 році – 76; 2016 – 133; 2017 – 202).
Всього до бази даних внесено відомості по 2362 об’єктах.
5 березня в Українському Домі в м. Києві відбулась конференція «Початок нового партнерства: перші досягнення та церемонія підписання Меморандумів» в рамках реалізації Програми «U-LEAD з Європою».
Програма «U-LEAD з Європою» спрямована на розширення можливостей громад з покращення якості надання адміністративних послуг для населенняшляхом їх підтримки у створенні та модернізації Центрів надання адміністративних послуг.
Переможцями від Вінницької області 1 раунду Фази Впровадження з покращення якості надання адміністративних послуг для населенняПрограми «U-LEAD з Європою» стали 9 громад, серед них: 3 міста обласного значення: Жмеринка, Козятин, Могилів-Подільський та 6 ОТГ: Гніванська міська ОТГ, Джулинська сільська ОТГ, Жданівська сільська ОТГ, Краснопільська сільська ОТГ, Студенянська сільська ОТГ, Якушинецька сільська ОТГ, які сьогодні підписали Меморандуми про співробітництво та початок роботи зі створення та модернізації Центрів надання адміністративних послуг.
6 березня, на площі Тараса Шевченка за участю керівництва області та міста, депутатів, військовослужбовців, представників духовенства, керівників структурних підрозділів, громадськості області відбулось відзначення 205-ї річниці з Дня народження видатного українського поета, письменника та художника – Тараса Шевченка.
Крім того, у церемонії вшанування взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол.
На площі вінничани слухали вірші великого Кобзаря та присвячені йому твори.
5 березня, відбулась Церемонія нагородження та благодійний вечір в рамках проекту «Жінка Вінниччини 2019», який спрямований на поширення позитивних прикладів щодо ролі жінки у вирішенні соціально-важливих проблем області, підтримка та висвітлення діяльності жінок, що досягли результатів у професійній чи соціальній діяльності.
Цьогорічна благодійна місія проекту – збір коштів на операцію 16-річному Мельниченко Артуру, якому встановлено діагноз ДЦП.
Загалом, переможниць обирали у 18 номінаціях, а за почесний титул боролось 86 вінничанок.
В рамках проекту кожна з учасниць мала організувати челендж добра задля збору коштів на операцію Артуру Мельниченко. Загалом завдяки проекту зібрано 450 тис грн., які спрямують на лікування Артура.
У Полтаві зібрались представники проекту«Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» з усієї України. З 4 по 6 березня там триває семінар, присвячений підбиттю попередніх підсумків спільного з Міжнародним банком реконструкції і розвитку інвестиційного проекту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей».
Учасниками заходу є представники МОЗу України, Національної служби здоров'я України, групи управління субпроектом, групи консультаційної підтримки проекту, консультанти за кластерами.
Команда з Вінниці наразі перебуває там і презентує звіт про результати впровадження субпроекту за 2015-2018 рр. У складі делегації — директорка Департаменту охорони здоров'я Вінницької облдержадміністрації Людмила Грабович, заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Вінницької обласної державної адміністрації Олена Житанська, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров'я Вінницької облдержадміністрації Володимир Федик, директор департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Олександр Шиш та головний лікар Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології Володимир Гладких.
На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації у коментарях для журналістів.
«Очистка питної води – це не питання одного заходу : похлорували і все добре. Це цілий комплекс питань , адже водопостачання міста Вінниці – це поверхнева вода , відкрита річка , з якої ведеться водозабір. Дослідження показали,що місце де проводиться водозабір питної води для мешканців Вінниці, має глибину майже 5 метрів із них - майже 4,5 метри це був мул. Його потрібно було просто забрати , адже через мікроби які в ньому розводилися і появлявся неприємних запах та присмак у воді».
Посадовець зазначив,що раніше русло розчищалося силами земснарядів Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг, в них було 13 власних земснарядів. З часом, в силу технічної зношеності , земснаряди вийшли з ладу, були списані і відправлені на металобрухт .
«Із 2010 року , тобто 8 років, річка Південний Буг не розчищалася. Розуміючи, що Басейнове управління, як державна структура, не має достатньо коштів, ми придбали у минулому році один земснаряд за кошти обласного бюджету і Вінницька міська рада , як основний споживач питної води, теж купила земснаряд. У минулому році обидва земснаряди вже працювали по розчистці річки»,- зауважив Андрій Гижко.
У читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. відбулися Шевченківські читання «Шевченко – наш. Він для усіх століть…» з нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження видатного українського письменника.
Декламували вірші Т. Г. Шевченка студенти 4 курсу театрального відділення Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича та студенти групи 13 УМ(б) філологічного факультету Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу (викладач Яковенко Т. В.). Окрім того, відбулось читання «Заповіту» Т. Г. Шевченка різними мовами.
7 березня, в облдержадміністрації під головуванням заступника голови ОДА Ігоря Івасюка відбулося засідання організаційного комітету, під час якого обговорили деталі підготовки до проведення влітку 2019 року вже традиційного міжнародного оперного фестивалю у Тульчині.
Заступник голови облдержадміністрації нагадав, що 2017 року фестиваль було визнано найкращим культурним стартапом України, а 2018 році міжнародний фестиваль вже відвідало понад 48 тисяч поціновувачів мистецтва. Цьогоріч фестиваль відбуватиметься з 4-9 червня.
Нагадаємо, у червні 2017 року у місті Тульчин Вінницької області на території пам’ятки архітектури XVIII століття Палацу Потоцьких, було започатковано та відбувся I Міжнародний openair фестиваль «OPERAFESTTULCHYN».
На Вінниччині відбулась презентація Перспективного плану розвитку області на найближчих три роки
На Вінниччині за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Віце-прем'єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка відбулась Рада регіонального розвитку.
Відкрив засідання Володимир Гройсман, який проінформував про основні переваги запроваджених Урядових реформ. Прем’єр-міністр України звернув увагу на досягненнях та позитивних змінах, які відбулись у територіальних громадах у рамках децентралізації.
Про економічні реформи в Україні: основні здобутки та плани на середньострокову перспективу інформував Степан Кубів.
У рамках даного заходу голова Вінницької ОДА Валерій Коровій презентував Перспективний план розвитку Вінниччини на 2019-2021 роки, зосередивши увагу на пріоритетних напрямках роботи області на найближчі три роки.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов представив результати фінансової децентралізації 2014-2018 років та розповів про перспективи подальшого розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади.
Нові можливості розвитку регіонів, забезпечені завдяки реформі децентралізації, формують не тільки нові можливості розвитку регіонів, а й безпосередні зони відповідальності для місцевих керівників. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку у Вінницькій області.
Глава Уряду наголосив, що зростаючі місцеві бюджети потрібно направляти на різні сфери - в тому числі, приміром, на сферу оновлення комунального господарства та енергомодернізації. Прем’єр-міністр нагадав, що вчора, 6 березня, під час селекторної наради з головами міст, навів цифри вартості тепла в різних містах. При однаковій ціні газу для всіх міст, різниця в ціні 1 ГКал тепла становить 400-500 грн.
У рамках засідання Ради регіонального розвитку Вінницької області, що відбулося 7 березня за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій презентував Главі Уряду та громаді Вінниччини «дорожню карту» розвитку Вінницького краю на найближчі три роки.
Очільник області висловив переконання, що реформа децентралізації є базовим елементом та рушієм, який сьогодні змінює Українську державу. Відтак подякував Президенту України, Прем’єр-міністру та парламентській коаліції за введення в дію нових законів, в тому числі щодо місцевих податків і зборів, які кардинально зрушили ситуацію в країні.
На цьому акцентував увагу Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час знайомства із заводом KNESS PV, який є першим в Україні із виробництва сонячних панелей та належить до групи компаній KNESS Group, лідера з впровадження проектів сонячної енергетики в Україні.
Потужність виробництва заводу складає 200 МВт. Тобто завод випускатиме близько 555 555 сонячних панелей в рік. На площі в 6600 кв. метрів у Вінниці запрацювало виробництво панелей для сонячних електростанцій (СЕС). Інвестиції у виробництво склали 5 млн євро.
Будівництво, встановлення та налагодження обладнання заводу KNESS PV тривало рік – з лютого 2018 по лютий 2019. Розробку обладнання, встановленого на заводі, здійснював Національний інститут КНР, один з провідних технологічних центрів світу, що займаються відновлюваною енергетикою.