Сьогодні, за участі першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка відбулась обласна нарада щодо започаткування пілотного проекту «Програма контролю сирого молока» в рамках Швейцарсько-українського проекту «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні».
Присутніми на нараді були заступник директора департаменту – начальник управління державного контролю Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Микола Білоус, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Валентина Кирилюк, представники Проекту з безпечності молока, керівники та спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, керівники структурних підрозділів з питань АПК райдержадміністрацій, виробники молока, представники пунктів заготівлі молока та молокопереробних підприємств.
Метою даної наради є інформування потенційних учасників пілотного проекту про особливості впровадження програми контролю сирого молока в області, важливість прозорої та простежуваної системи контролю якості та безпечності сирого молока.
«Молоко на сьогодні є не лише продуктом споживанням, а молоко і молочні продукти є цілою галуззю, за рахунок якої люди отримують доходи у сільській місцевості. І особливо це актуально для Вінницької області, адже ми маємо 74 тисячі домогосподарств – офіційних здавачів молока в приватному секторі, а це найбільший показник по країні. Крім того, Вінниччина на другому місці серед областей України за кількістю зданого молока за рік. Але є питання відносно контролю якості молока, адже лабораторні показники в нашій країні досить звужені, дослідження проводяться експрес методом всього по декільком показникам і за ними класифікують молоко. Натомість у країнах Європи тести спрямовані на визначення безпечності молока, як продукту та можливості виготовлення з нього якісної продукції», - зазначив Андрій Гижко.
В ході наради Ігор Кравченко, керівник Проекту з безпечності молока, презентував Проект Наказу про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів та окреслив концепцію пілотного проекту «Програма контролю сирого молока», а Микола Білоус поінформував щодо нового харчового законодавства, зокрема про державний контроль виробництва молока та введення його в обіг.
Загальна мета проекту полягає у підтримці створення та впровадження в Україні сучасної системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу додаткової вартості в Україні.
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів є бенефіціаром і основним партнером для створення та впровадження системи інспектування безпечності харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу додаткової вартості.
Діяльність проекту спрямована, з одного боку, на надання технічної допомоги Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, щоб розробити і ввести в дію сучасну систему інспектування безпечності харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу додаткової вартості, а з іншого боку, на надання допомоги молокопереробному виробництву у запровадженні консультативної програми для поліпшення виробництва безпечного та високоякісного молока на рівні первинного виробництва. Проект також визначить нагальні потреби у обладнанні, щоб підтримати впровадження системи інспектування безпечності харчування та надати обмежену кількість обладнання, виходячи з оцінки потреб.