Сьогодні, 18 березня, у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області відбулось засідання колегії щодо підсумків роботи територіального органу протягом 2018 року, а також визначення пріоритетів та реалізації ключових завдань у поточному році.
У заході взяли участь: директор Департаменту державного земельного кадастру Держгеокадастру Ігор Славін, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, начальник ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак, заступник начальника Сергій Рябцун, директор Вінницької філії ДП «Центр державного земельного кадастру» Олександр Калась, директор ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Ярослав Ярославський, директор Вінницької філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Василь Пасічняк.
Під час засідання Юрій Козак поінформував про підсумки роботи територіального органу за 2018 рік.
Зокрема, начальник ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області ознайомив присутніх зі статистичними даними щодо ведення діловодства. Так, протягом 2018 року до профільного управління надійшло 99294 документа. Між іншим, кількість наданих адміністративних послуг з ведення Державного земельного кадастру за 2018 рік становить майже 200 тис. За словами Юрія Козака, всі зареєстровані заяви були відпрацьовані вчасно, тож протермінування з надання адміністративних послуг немає.
Під час засідання посадовець також акцентував увагу на результатах втілення заходів, проведених з метою наближення послуг до населення. «Ще у 2017 році була запроваджена додаткова електронна послуга, а саме – онлайн-реєстрація земельних ділянок. Вдосконалення програмного забезпечення надає можливість подавати заяви через особистий електронний кабінет сертифікованими інженерами-землевпорядниками, які можуть скористатися послугою у будь-який зручний для них час, без черг та без обмежень. Кількість поданих заяв на реєстрацію земельних ділянок онлайн через особистий кабінет сертифікованими інженерами-землевпорядниками становить 56 тисяч. Варто зазначити, що на сьогодні 96% земельних ділянок реєструють за допомогою онлайн-ресурсу, що є досить гарним показником», – зауважив Юрій Козак.
На сьогодні пріоритетним напрямком роботи ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області залишається забезпечення учасників АТО земельними ділянками із земель державної власності сільськогосподарського призначення. Так, з ініціативи профільного управління, майже зі всіма органами місцевого самоврядування укладено меморандуми про співпрацю, в рамках реалізації яких на даний час зарезервовано 457,98 га вільних земель для забезпечення ділянки зазначеної категорії громадян. З них: 12,96 га – для індивідуального садівництва, 445,02 га – для ведення особистого селянського господарства.
Станом на 7 березня поточного року до Головного управління звернулися 19266 учасників антитерористичної операції з клопотаннями про отримання земельних ділянок. З них 16825 громадян вже отримали накази про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на загальну орієнтовну площу 25418,1869 га.
Начальник ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області також поінформував про передачу земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, а також про використання земель сільськогосподарського призначення державної власності. Також значна увага була приділена поточним результатам виконання регіональних програм.
Під час засідання присутні також заслухали інформацію про роботу профільних відділів у Погребищенському, Теплицькому та Мурованокуриловецькому районах.
Звертаючись до присутніх, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко відзначив принципово новий рівень надання адміністративних послуг фахівцями Держгеокадастру Вінниччини. «Хотів би подякувати кожному з вас за роботу, адже рівень роботи Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області є одним із найкращих в Україні. Ми справді відчуваємо позитивні зміни у роботі фахівців за різними напрямками. Зокрема, кардинальні зміни стосуються надання адміністративних послуг населенню. Так, на рівні області триває розвиток мережі ЦНАПів,і, не менш важливим є те, що на сьогодні у п’яти об’єднаних територіальних громадах також відкрито сучасні центри надання адміністративних послуг, де населення може отримати послуги державного реєстратора, пов’язані із земельними питаннями», - зауважив Андрій Гижко.
Посадовець також торкнувся ключових змін у сфері наближення послуг та надання допомоги населенню. Під час засідання Андрій Гижко приділив значну увагу втіленню проектів та розвитку інвестиційних можливостей Вінниччини.
У ході засідання також було висвітлено питання щодо реалізації Постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 688 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження електронних земельних торгів і забезпечення зберігання та захисту даних під час їх проведення». Крім цього, значна увага була приділена стану виконання плану-графіку продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.
Присутні також заслухали інформацію про стан підготовки та проведення планових заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та ведення Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).
Крім цього, на засіданні було порушено питання про стан виконання плану роботи Управління контролю за використанням та охороною земель у 2018 році, а також про забезпечення стягнення шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого ґрунту) без спеціального дозволу протягом 2017-2018 рр.
До порядку денного також включили питання щодо стану розгляду звернень громадян, запитів на публічну інформацію, звернень і запитів народних депутатів України та організацію проведення особистих прийомів громадян керівництвом Головного управління та керівництвом структурних підрозділів у районах.
Учасників засідання також поінформували про виконання заходів щодо запобігання та виявлення корупції, про перетворення матеріалів Державного фонду документації із землеустрою в електронний (цифровий) вигляд, а також про координацію роботи державних підприємств, що належать до сфери управління Держгеокадастру та про стан проведення державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна і земельні ділянки Головного управління та державних підприємств.