Студенти коледжів і технікумів Вінниччини вкотре змагалися у креативності запропонованих проектів податкових реформ, презентуючи свої роботи на завершальному етапі обласного конкурсу, що днями відбувся у Вінниці.
Конкурс започатковано Радою директорів коледжів і технікумів Вінницької області спільно з Головним управлінням ДФС у Вінницькій області.
Цьогоріч до конкурсу долучилися дев’ять навчальних закладів регіону, здобувачі освіти яких вивчають економічно-фінансові дисципліни. Організатори заходу відзначили не лише розширення його географії, а й збільшення зацікавленості студентів, пошук ними нових і сучасних ідей в оподаткуванні. За словами директора Вінницького технічного коледжу Олега Домінського, спільна багаторічна співпраця Вінницького технічного коледжу та фіскальної служби Вінницької області сприяє не лише розвитку інтересу конкурсантів до вивчення податкового права, формуванню практичних професійних навичок, поглибленню знань у сфері оподаткування, а й також є чудовою платформою для пошуку нових підходів у викладанні податкових дисциплін.
Конкурсанти поділилися своїм баченням впровадження податкової децентралізації, запропонували реформування оподаткування доходів фізичних осіб, досліджували можливість імплементації досвіду Швейцарії та Німеччини в стимулюванні ресурсозберігаючого виробництва через механізми екологічного податку. Не залишили байдужими жодного з присутніх в аудиторії презентації про реформування ресурсного оподаткування, адже науково-практичні доробки супроводжувалися відео та поетичною творчістю. Цікавою родзинкою став проект щодо податку на використання соціальних мереж. Члени журі відзначили роботу студента Вінницького технічного коледжу Валентина Крупельницького, в роботі якого найбільше теоретико-практичних обґрунтувань, включаючи готовність до практичного втілення. Зокрема, студент висвітлив цікаві підходи до реформування єдиного соціального внеску в контексті сприяння працевлаштування молоді.
Учасники конкурсу проектів та їх викладачі отримали подяки від начальника Головного управління ДФС у Вінницькій області Руслана Осмоловського, за переконанням якого прагнення студентської молоді впливати на вирішення проблем оподаткування, розвиток економічного потенціалу територіальних громад і всієї країни стимулюватиме популяризацію податкової культури в суспільстві та розвиток соціально відповідального бізнесу.