23 травня у приміщенні обласної філії ПАТ «Укртелеком» відбулась Всеукраїнська селекторна нарада з питань підготовки до літної оздоровчої кампанії 2019 року. Вінницьку область у регіональній студії представляли заступник голови ОДА Ігор Івасюк, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна, в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров'я ОДА Тетяна Бондаренко.
Захід відбувся під головуванням директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслана Колбаси, який заслухав представників профільних установ, що відповідають за належне проведення оздоровлення дітей. Вони, в свою чергу, відзвітували про стан вимог пожежної та техногенної безпеки, дотримання санітарного законодавства дитячими закладами оздоровлення та відпочинку, а також інші важливі питання. Також було заслухано представників регіонів України з відповідною інформацією про підготовку до оздоровчої кампанії.
За інформацією заступника голови обласної державної адміністрації Ігоря Івасюка, на Вінниччині діє обласний оперативний штаб із координації організації та проведення оздоровлення та відпочинку дітей.
Доповідаючи, Ігор Івасюк повідомив, що цьогоріч на Вінниччині заплановано забезпечити оздоровчими та відпочинковими послугами 95500 дітей шкільного віку, 80% з яких – діти пільгових категорій. Посадовець зазначив, що в питанні організації належного дитячого оздоровлення та відпочинку основним завданням обласної влади є забезпечення безпеки дітей. Під час селекторної заступник голови ОДА акцентував увагу присутніх на безпечному перебуванні дітей в оздоровчих закладах, якісному харчуванні, належному медико-санітарному забезпеченні, дотриманні правил протипожежної безпеки та безпеки під час перевезень дітей, а також на організації змістовного дозвілля і фізкультурно-оздоровчих заходів.
«Наше завдання у цьому році – забезпечити оздоровчими та відпочинковими послугами не менше 50 % дітей шкільного віку, а дітей-сиріт і дітей, чиї батьки загинули в зоні бойових дій на Сході України – стовідсотково», – наголосив Ігор Івасюк.
З метою збільшення кількості дітей, охоплених оздоровчими послугами, налагоджено співпрацю з громадськими, релігійними організаціями, у тому числі -іноземними. За їх сприяння планується оздоровити 600 дітей за межами країни. Для залучення додаткових коштів налагоджено співпрацю з підприємствами, організаціями, благодійними фондами.
Організаційні заходи щодо закупівлі послуг з оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій за бюджетні кошти здійснюються відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (922-19 від 25 грудня 2015 р.), Закону України Про оздоровлення та відпочинок дітей (1401-VI від 21.05.2009 р.).
У свою чергу, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна повідомила, що протягом літа оздоровчі послуги надаватимуть 15 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, 264 табори з денним перебуванням та 3 наметових табори. Усі табори області мають задовільну матеріально-технічну базу, придатну для ефективної організації оздоровчого процесу. Загальна потужність дитячих оздоровниць за одну зміну складає 5680 ліжко-місць, що дозволяє протягом літнього періоду оздоровити майже 22 тисячі дітей.
На проведення ремонтних робіт та покращення матеріально-технічної бази дитячих закладів оздоровлення та відпочинку з різних джерел фінансування планується використати 3450,0 тис. грн.
Відповідно до Порядку проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій протягом червня – серпня 2019 року заплановано проведення атестації 5 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку.
Розпочато перевірки готовності оздоровчих закладів до роботи у літній період.
Значна увага приділяється забезпеченню змістовного дозвілля під час оздоровчих змін. Планується проведення тематичних змін: спортивного, краєзнавчого, екологічного спрямування та мовних таборів за участі волонтерів (носіїв мови) за проектом GO Global «GoCamp». Особлива увага звертатиметься на заходи з національно-патріотичного виховання.
Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області заплановано здійснення профілактично-просвітницької роботи, спрямованої на пропаганду здорового способу життя, запобігання соціально небезпечних хвороб, шкідливих звичок серед дітей та підлітків, які проходять оздоровлення, у тому числі в рамках спеціалізованого формування «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи».
Протягом лютого - квітня 2019 року на виконання наказів Міністерства соціальної політики України на оздоровлення до УДЦ «Молода гвардія» та МДЦ «Артек» направлено 276 дітей пільгових категорій, що становить 100% від виділених путівок. Заходи щодо підготовки до літньої оздоровчої кампанії 2019 року тривають.
Окремо, учасники наради обговорили заходи посилення контролю за дотриманням керівниками дитячих закладів оздоровлення та відпочинку вимог законодавства щодо санітарного та епідеміологічного благополуччя.