Відповідно до «Програми розвитку туризму у Вінницькій області на 2017-2020 роки» та «Плану заходів на 2019 рік», 29 травня Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації організовано та проведено виїзне обстеження об’єктів туристичної інфраструктури Ямпільського району області.
В ознайомчому заході взяли участь представники Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та ГО «Освітній простір».
Під час виїзного обстеження відвідано туристичні об’єкти в м. Ямпіль, с. Гальжбіївка, с. Оксанівка та с. Буша.
Варто відзначити, що у Ямпільському районі є на що подивитись. Тут широко представлені історичні пам’ятки, діють музеї різних напрямків, розроблено маршрути «зеленого туризму», в рамках яких відвідувачі мають змогу ознайомитись із місцевими традиціями та відчути справжній сільський колорит з піснями, танцями і розвагами.
Зокрема, у м. Ямпіль майже завершено створення туристично-інформаційного центру та музею вина та виноградарства, який допоможе дізнатись більше про історію району, зорієнтуватись в туристичних маршрутах, об’єктах інфраструктури та стане цікавим для туристів, які полюбляють гастрономічні цікавинки.
Крім того, відвідувачі мають змогу оглянути експозиції музею козацької слави, який створено за ініціативи місцевих мешканців у підвалах старовинної фортеці.
Цікавим для туристів стане поїздка до сіл Гальжбіївка та Оксанівка, які знаходяться поруч. В Гальжбіївці діє музей народних ремесел та промислів, а його засновник і керівник Галина Собко проведе для відвідувачів екскурсію, наповнену розповідями, легендами та оповідями про історію цих сіл, їх мешканців та неймовірні події, які з ними пов’язані.
Гостинно приймають туристів і в с. Оксанівка, де силами місцевих мешканців створено хостел, діють садиби в автентичному стилі, де можуть проживати відвідувачі. Тут для гостей пропонують різноманітні розваги зі справжнім сільським колоритом, піснями, традиціями, обрядами та місцевими смаколиками. Ще однією атракцією є катання на кінному возі та огляд мальовничих краєвидів і відвідування місцевих печер.
Завершальним об’єктом цього дня стало с. Буша, яке є одним з найпривабливіших місць на туристичній мапі Вінниччини, в першу чергу завдяки своїй історичності.
Найцікавішим в Буші є Скельний храм, вежа оборонної фортеці, Гайдамацький яр, парк історичної скульптури, музеї археології, побуту, художній та інші.
На території історико-культурного заповідника Буша щорічно проводяться пленери художників та каменотесів, фестивалі, купальські обряди та багато інших цікавих дійств.
Для туристів у Буші працює значна кількість садиб «зеленого туризму», які пропонують гостям повний спектр послуг для відпочинку. Зокрема, садиби «Чарівний куточок», «Затишна Буша», «Відпочинок у Світлани», маєток «Арт драбинка» та гостьовий дім «Стоун Парк».
За результатами поїздки робочою групою було проведено та визначено потенційно привабливі для туристів об’єкти, заклади харчування та розміщення. Саме вони будуть включені до нових туристичних маршрутів і сприятимуть промоції Вінниччини як регіону із унікальними туристично-рекреаційними можливостями.