12 червня офіційна делегація Вінницької області розпочала робочий візит до столиці Румунії, Бухаресту, а також до Ясського повіту, який є партнерським регіоном Вінницької області.
До складу делегації долучились учасники громадської організації "Вінницький Бізнес Клуб", серед яких керівники потужних бюджетоутворюючих підприємств області, очільники сучасних виробництв , відомих не лише в Україні, а й далеко за її межами. Сьогодні учасники делегації активізують свою роботу як в пошуку інвесторів, так і з метою налагодження експортного збуту своєї продукції, що за останні роки стає все більш популярним на теренах ближніх до нас країн Європи.
Нагадаємо, що з подібними економічними місіями керівництво області спільно з учасниками ГО «Вінницький бізнес клуб» протягом останніх років вже відвідували Чехію, Польщу, Нідерланди, Грузію, США, Китай, Канаду.
У перший день візиту делегацію Вінниччини на чолі з директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької облдержадміністрації Володимиром Мережко привітав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії Олександр Баньков, який уважно заслухав презентаційні виступи учасників місії та визначив свою дипломатичну роль у процесі налагодження економічних контактів між підприємцями Румунії та Вінницької області, а саме – повне сприяння усім процесам, що спрямовані на зміцнення економічного статусу України в країнах Європейської спільноти та підсилення нашого економічного потенціалу на регіональному рівні.
Варто зазначити, що Румунія – індустріально-аграрна країна. Основні галузі промисловості: електричні машини і устаткування, машинобудівна галузь, текстильні вироби і взуття, легка промисловість, металургія, хімічна промисловість, харчова промисловість, нафтопереробна, видобуток корисних копалин, деревина, будівельні матеріали. А отже, як зазначив керівник ГО «Вінницький бізнес клуб» В’ячеслав Калініченко: «Нашим підприємцям-виробникам варто досліджувати румунський споживчий ринок, шукати ті сфери промислового виробництва, де б продукція наших підприємств стала затребуваною».
Саме тому велику увагу було приділено виробництву будівельних матеріалів та устаткування, машинобудівній галузі і, звісно, сфері харчової промисловості та аграрного виробництва, адже Румунія на сьогодні імпортує з Європи понад 60% харчових продуктів для власного споживання, в основному з Німеччини, Франції, Угорщини.
Україна і, зокрема, Вінницька область могли б поставляти румунським споживачам продукцію високої якості та відносно недорогої вартості. Саме такі пропозиції і озвучив під час презентації економічного потенціалу Вінниччини на прикладі конкретних її підприємств директор Департаменту Володимир Мережко: «Вінницька область має позитивні тенденції зовнішньоторговельного обороту з Румунією, який минулого року склав майже 80 мільйонів доларів США, а експорт Вінниччини зріс вдвічі, порівняно з 2017 роком. І реальна зацікавленість наших виробників у ринку Румунії сьогодні не повинна залишатись без уваги економічних та політичних інтересів України в цій державі».
В свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії Олександр Баньков запевнив у повному сприянні українським промисловцям та підприємцям у сфері налагодження економічних та інвестиційних контактів.
Того ж дня відбулась зустріч з організацією «Генеральний союз промисловців Румунії», що подібна до ГО «Вінницький бізнес клуб». Ця організація, яку тут ще називають «Група «1903» (за роком її створення), протягом довгих років свого становлення пройшла складний історичний шлях як розквіту економічної та правової діяльності, так і гоніння владою диктатора Чеушеску. У 1992 році, після «Румунської революції», вона відновила свою діяльність і сьогодні здійснює заходи з активної допомоги румунським підприємцям, бізнес-асоціаціям та виробникам продукції у пошуку як ринків збуту, так і партнерів в інвестиційних та науково – дослідницьких проектах, готує виставки, ярмарки, сприяє румунським фірмам у становленні на початку діяльності, організовує бізнес – місії та популяризує румунський бізнес у світі.
Спільно з представниками ГО «Вінницький бізнес клуб», Володимир Мережко провів презентацію Вінницької області для учасників ГСПР, під час якої вінницькі виробники представили свої підприємства та налагоджували контакти щодо можливих партнерських відносин, які вже почали зароджуватись у ході зустрічі.
Президент Генерального союзу промисловців Румунії професор Маріуш Опран також висловив сподівання щодо створення позитивного клімату для більш активних партнерських економічних відносин між нашими країнами.
Приємно вразила учасників делегації подорож до агротуристичного комплексу «Агроіндустрія Пантелімон», яку тут ще називають «Ферма Пекту». Вона є однією з найвідоміших і найбільших у Румунії, була зведена на місці сільськогосподарської школи в Бухаресті наприкінці минулого століття.
Ферма почала діяти в 1973 році, коли з Данії було завезено 500 вагітних корів породи Гольштейн. Сьогодні ферма має близько 500 корів і щодня виробляє понад 5000 літрів молока найвищої якості. Молоко ферми відповідає всім європейським регламентам з мікробіологічної точки зору.
Також цей об’єкт вдало поєднує в собі і виробництво молочної продукції, і соціально – культурний заклад, де є розважальний комплекс, зоопарк, кафе, парки і екскурсійна програма, яка знайомить відвідувачів із природним потенціалом Румунії. Одночасно комплекс може прийняти до 5000 відвідувачів.
Візит делегації Вінниччини до Румунії продовжиться зустрічами у Торгово – промисловій палаті Бухаресту із представниками румунського бізнесу. Крім того, заплановано зустріч із керівництвом Ясського повіту за участі голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія.