На цьому наголосив сьогодні заступник голови ОДА Василь Броварник під час брифінгу для ЗМІ в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. У брифінгу взяли участь : заступник директора Департаменту цивільного захисту ОДА Сергій Дев’ятий та заступник начальника ГУ ДСНС у Вінницькій області з реагування на надзвичайні ситуації Юрій Терентьєв.
Учасники брифінгу повідомили, що внаслідок погіршення погодних умов, а саме - сильних злив та граду в південних районах нашої області , зокрема, у Томашпільському, Тульчинському та Чернівецькому, виникла ситуація, яка наразі класифікується як надзвичайна подія. На щастя, загибелі чи травмування людей у постраждалих районах не було. Проте, 2 липня внаслідок шквального вітру з грозою були обірвані 70 ліній електропередач ( 10 кВ) та знеструмлені 96 населених пунктів, повалені десятки дерев, пошкоджені покрівлі у домоволодіннях і соціальних закладах.
«У трьох районах Вінниччини, які постраждали від негоди 2 липня, звечора працювали 22 бригади, які відновили 20 ліній електропередач,- зазначив Василь Броварник. - На ранок 3 липня було подано напругу до 39 населених пунктів, підключено 222 трансформаторних підстанції. Від учорашнього дня на місцевому та обласному рівнях триває робота оперативних штабів щодо визначення ступеня ушкодження об’єктів та подолання наслідків надзвичайної події».
Заступник голови ОДА підкреслив, що область має стратегічний запас на випадок надзвичайних ситуацій: в обласному резервному фонді акумульовано 6 млн . грн., на складах наявний запас шиферу – понад 10 тис. листів. Проте, щоб можна було використати бюджетні ресурси, необхідно діяти в рамках Закону: тільки у випадку класифікації збитків, що виникли внаслідок «надзвичайної ситуації». Тож посадовець наголосив, що кожен представник влади на своєму робочому місці, кожен керівник закладів місцевого чи обласного підпорядкування, кожен господар власного помешкання має, в міру можливостей, відновлювати пошкодження, нанесені стихією.
Відповідаючи на запитання журналістів, Сергій Дев’ятий зазначив: «Наразі в постраждалих районах працюють комісії на місцях, які мають пакет документів для класифікації розміру пошкоджень, вони складають акти. А усі документи мають подати до обласної комісії сьогодні до 16 год. Якщо в якомусь із районів буде класифікована «надзвичайна ситуація», то можливо буде задіяти для відновлення бюджетні кошти. Тобто для державної допомоги мають бути вагомі підстави , відповідно до вимог закону».
Юрій Терентьєв, у свою чергу, наголосив, що підрозділи ДСНС на даний час забезпечили проїзд основними трасами, очистивши дороги від дерев. На даний час ведуться роботи у напрямку Шаргород-Чернівці.
Тож роботи із ліквідації наслідків негоди в області проводяться безперервно. «Наше завдання: не чекати, а діяти вже зараз, зменшуючи наслідки негоди»,- підсумував Василь Броварник.