На часі створення спроможної Чернівецької ОТГ Вінниччини. Про це повідомляє Євген Шаповалов – радник з децентралізації Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
Протягом тижня, за участі експертів Центру, відбулися консультації та зустрічі в Чернівецькому і Тиврівському районах, на яких було обговорено формат об’єднання територіальних громад .
«Обговорення питань про надання згоди на добровільне об’єднання в Чернівецьку селищну ОТГ відбулось у чотирьох сільських радах - Мазурівській, Саїнській, Березівській та Сокільській. За перспективним планом формування територій ОТГ у Вінницькій оласті, що був затверджений обласною радою на початку поточного року, Чернівецька ОТГ налічуватиме 7000 населення та вважатиметься спроможною відповідно до методики створення громад. Наразі, робочі групи з напрацювання рішень про об’єднання проводять консультації щодо створення Чернівецької ОТГ із центром у селищі Чернівці та ще 4 населених пунктів. Після прийняття відповідних рішень, а згода сільрад на об’єднання вже отримана, буде необхідно отримати висновок, що обгрунтовує економічну доцільність створення ОТГ. Варто зазначити, що Чернівецька громада вже втратила час і можливості розвитку території. Адже населені пункти не отримали кошти інфраструктурної субвенції, міжнародної технічної допомоги, цільового фінансуваня окремих галузей та інше. Разом з тим, поряд, у Чернівецькому районі, успішно функціонує Бабчинецька сільська ОТГ, яка показує високий рівень динаміки розвитку території. Тож приклади створених ОТГ в поєднанні із методологічною дпомогою регіонального Центру, є додатковим чинником для посилення процесів об’єдання на Вінниччині», - зазначив Євген Шаповалов.
За словами експерта, для перспективної Тиврівської ОТГ залишається питанням її майбутня конфігурація.
« Рішення про надання згоду на добровільне об’єднання надали Дзвониська та Колюхівська сільські ради. В свою чергу, Жахнівською сільською радою Тиврівського району , під час громадських обговорень, не було підтримано відповідне рішення та не висловлено бажання до створення ОТГ і це гальмує процес розвитку даних територій», - зауважив Євген Шаповалов.
Експерт повідомив, що за результатами зустрічей у Чернівецькому районі, було домовлено про визначення в найбільш стислі строки формату об’єднання , проведення засідань робочих груп з напрацювання проектів рішень та подальші кроки у відповідності до процедури. Тож на часі створення нової спроможної Чернівецької селищної ОТГ на Вінниччині.