Традиційний відпочинок діток відбувся вже вп’яте, завдячуючи голові облдержадміністрації Валерію Коровію та Маршалку Сьвєнтокшиського воєводства Анджею Бентковські. Відпочинок двадцяти дітей з родин загиблих та поранених учасників АТО/ООС, віком від 10 до 16 років тривав з 1 по 9 серпня.
Поїздка організована Департаментом соціальної та молодіжної політики ОДА спільно з Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА. Всі витрати щодо перебування юних вінничан на себе взяла польська сторона, надання транспортних послуг в обох напрямках забезпечено коштом обласного бюджету.
Програма поїздки була дуже цікавою та насиченою. Справжнє дійство відбулося у Королівському замку в Хенчінах, де діти відчули себе неначе в Середньовіччі.
У Музеї пам'ятної народності в КельцеMuzeumPamięciNarodowe маленькі вінничани споглядали справжню історію творення Республіки Польща, Свєнтокшського воєводства. Діти полюбили прогулянки по місту Кельце, його затишні вулички, ошатні будиночки.
Справжнім відкриттям став науковий Центр Леонардо да Вінчі CentrumnaukiLeonardodaVinci, де на дітей чекало багато цікавого та незвичайного. Тут вони ознайомилися з досягненнями сучасної науки, дізналися багато нового та незвичайного про нашу планету і сучасне життя, а також взяти участь у експериментах та наукових забавах. Також діти відвідали найголовніший і найстаріший музей міста КельцеMuzeumnarodowe w Kielcach, якому вже близько ста років, де поринули у світ польських традицій, відвідавши народний музей в Палаці Краківських Єпископів, знайомилися з галереями польського живопису, історичних інтер’єрів «Дев’ять століть Кельца», західноєвропейського живопису 17-18 століть, польського живопису 17-20 століть, прикладного мистецтва, археології, нумізматики.
Особливою подією стало відвідування розважального центру BilczaExodus, де діти відчули себе справжніми альпіністами на стіні для скелелазання.
Традиційною і урочистою, але такою гостинною була зустріч дітей з Вінниччини з владою Свєнтокшиського воєводства – віце-маршалеком Сьвєнтокшиського воєводства Ренатою Янік та членами правління Сьвєнтокшиського воєводства. Рената Янік висловила свою радість нашим дітям і побажала гарного відпочинку у Польщі та вручила дітям символічні пам’ятні подарунки.
Однією із дуже захоплюючих стала подорож до міста Сандомир, який розташований на семи пагорбах. Тут відбулося знайомство з Сандомирським замком, який побудовано в XIV столітті на місці старого дерев'яного замку.
Цікавою була і прогулянка набережною Вісли, Старим Містом, де діти глянули окрасу площі Ринок - Сандомирську ратушу, яка є однією з найкрасивіших ренесансних Ратуш в Польщі, Костел святого Якуба (Kosciolsw. Jakuba) - найстаріша святиня міста - побудований ще в 1226 році.
Відвідали Катедра́льнабази́ліка Різдва Пресвято́їДі́виМарі́ї, або Латинський собор (BazylikakatedralnaNarodzeniaNajświętszejMaryiPanny w Sandomierzu) - культова споруда, римо-католицька базиліка в місті Сандомирі. Головний храм Сандомирської дієцезії Римо-католицької Церкви в Польщі. А також Костел святого Якова і домініканський монастир у Сандомирі, які є найстарішими мурованими храмами у Польщі, його початки сягають XII століття.
Поблукали біля Опатовської брами. В середні віки Сандомир був оточений мурами - в місті було чотири брами: Краківська, Люблінська, Опатовська і Завихостська. До наших днів збереглася тільки Опатовська брама. Брама Опатовська (BramaOpatowska) - збудована в XIV - XVI століттях. Це одна з найкраще збережених міських брам в Польщі. На вершечку брами, на висоті 30 метрів, розташований оглядовий майданчик з якого відкривається захоплюючий краєвид на місто та околиці.
Діти отримали задоволення, провівши день в одному з унікальних музеїв світу Парку Юрського періоду. Колись на цьому місці знайшли сліди динозаврів, закінчили розкопки та побудували парк розваг з фігурами доісторичних тварин в натуральний розмір. Діти прогулялись між динозаврами, відвідали доісторичний океанаріум, палеонтологічний павільйон (там знаходяться залишки розкопок), 5D кінотеатр.
Для дітей також проводились майстер-класи, спортивні розваги, пікніки, дискотеки, флеш-моби, квести тощо. Під час перебування в сусідній державі діти отримали безліч позитивних емоцій та нових вражень.