Під таким гаслом, сьогодні, 28 серпня, на базі інформаційно-аналітичного Центру медичної статистики відбувся «круглий стіл».
У заході взяли участь заступник Директора департаменту освіти і науки Надія Чорна та начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню ДОЗ ОДА Тетяна Бондаренко. До обговорення нагальної медично-соціальної проблеми також долучилось чимало провідних лікарів, інфекціоністів, науковців, громадських діячів та ЗМІ.
Серед основних меседжів зустрічі: протидія епідемії кору на Вінниччині. Адже боротьба з цим інфекційним захворюванням продовжує бути актуальною .
Так, за інформацією Вінницького обласного лабораторного Центру МОЗ України, з початку в області зареєстровано близько 4 тисяч випадків кору. «Серед тих, хто захворів - 2176 дітей. 64 % пацієнтів не були щеплені І хоч рівень захворюваності на кір та інші інфекційні хвороби знижується, з початком навчального року ці цифри можуть зрости», - наголосив завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Лабораторного Центру МОЗ України Степан Томин.
В свою чергу, заступник Директора департаменту освіти і науки Олена Чорна зауважила, що торік ситуація із захворюваністю на кір в освітніх закладах Вінниччини була критична. А тому з нового навчального року відвідування садочків та шкіл області без відповідних щеплень – зась!
Відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що тим, хто не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється. Це стосується усіх, за винятком лише тих, хто не може вакцинуватися за медичними показниками.
Але оскільки згідно Конституції, всі мають право на освіту, батькам пропонують альтернативу – іншу форму навчання:
«Для таких дітей будуть запропоновані три узаконені форми індивідуального навчання: екстернатна, сімейна або домашня і педагогічний патронаж. Якщо батьки все ж в останній момент вирішать вакцинувати дитину, питання навчання у закладі вони мають вирішувати індивідуально з його керівником і медиками, які мають організувати план щеплень, - пояснює заступник Директора департаменту освіти і науки Олена Чорна.
З 1 вересня в навчальних закладах Вінниччини запланована також активна просвітницька робота. Тему вакцинації обговорюватимуть і на батьківських зборах.
«Єдиним надійним способом захистити себе від цієї недуги є вакцинація не тільки серед дітей, а й дорослих, адже саме дорослі, за даними Вінницького обласного лабораторного Центру МОЗ України, хворіють в 3 рази частіше», - наголосила під час свого виступу начальника відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Тетяни Бондаренко.
На даний час в усіх лікувально-профілактичних закладах області, які проводять щеплення, є в наявності достатня кількість комбінованої вакцини проти кору. Залишки даного препарату складають майже 22 тисячі доз вакцини КПК.
Довідка
Кір – небезпечне дуже заразне вірусне захворювання, що швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована людина, теж захворіють, якщо вони не були щеплені.
Передача інфекції. Вірус кору поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах. Вірус залишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Інфікована людина може передавати вірус ще за 4 дні до і за 4 дні після появи у неї висипу.
Симптоми. Першою ознакою кору, зазвичай, є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після інфікування і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через декілька днів з'являється висип, спочатку, як правило, на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через 3 дні висип поширюється по всьому тілу, з'являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип з'являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.