Сьогодні, 8 жовтня, у приміщенні Донецького національного університету ім. В.Стуса стартував тренінг для експертів із забезпечення якості вищої освіти, в якому взяли участь керівники ВНЗ області.
Розпочинаючи захід, ректор ДонНУ ім. В.Стуса Роман Гринюк подякував заступнику голови Національного агентства із забезпечення якості освіти Наталії Стукало за можливість навчального закладу стати майданчиком для обговорення актуальних питань, пов’язаних із забезпеченням якості освіти.
У зустрічі взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк та заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА – начальник управління професійної освіти, інноватики і науки Валерій Бачинський.
Про основні функції, завдання, склад і структуру Національного агентства із забезпечення якості освіти, а також про особливості та ключові критерії акредитації освітніх програм в Україні та за кордоном поінформувала Наталія Стукало.
Під час зустрічі керівники вищих навчальних закладів мали можливість отримати вичерпні відповіді на запитання щодо формування списку вибіркових дисциплін та роз’яснення ключових пунктів Положення про акредитацію освітніх програм.
Крім цього, значна увага була приділена кореляції роботи Національного агентства із забезпечення якості освіти та Державної служби якості освіти України, яка має регіональні управління. Варто зазначити, що робота Національного агентства спрямована на створення індивідуальної освітньої траєкторії для кожного здобувача освіти, який усвідомлено обиратиме шлях самореалізації.
Діяльність Національного агентства передбачає проведення акредитації програм, натомість, Державна служба якості освіти контролює виконання державних стандартів. Відтак, виключається дублювання функцій зазначених структур.
«Надання якісних освітніх послуг є передумовою підвищення рівня конкурентоздатності на ринку праці, що також є соціальною складовою, яка передбачає реалізацію права на перше робоче місце та відповідну соціальну адаптацію молоді», - підкреслив заступник голови ОДА Ігор Івасюк під час зустрічі.
Наступні кроки передбачають продовження низки тренінгів для експертів із забезпечення якості освіти.