Сьогодні, 15 листопада, у місті Козятин відкрився сучасний спільний Центр надання адміністративних послуг, модернізований за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Це вже п’ятий ЦНАП області, який отримав допомогу Програми і відтепер надаватиме понад 330 адміністративних послуг майже 60 тисячам мешканців громади та району. Розширений перелік послуг включає реєстрацію актів цивільного стану, місця проживання, земельних ділянок, юридичних та фізичних осіб, послуги соціального захисту, а також видачу закордонного паспорта та ID-карток.
Перебуваючи з робочим візитом у місті Козятин, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко взяв участь у відкритті оновленого Центру. Вітаючи жителів громади, очільник Департаменту зазначив: «Перш за все, від імені голови державної адміністрації Владислава Скальського, хочу подякувати Програмі «U-LEAD з Європою» за їх активну діяльність на території Вінницької області. Це не перший проєкт, який реалізовується на Вінниччині. На сьогодні у нас в регіоні діє 45 Центрів надання адміністративних послуг, з яких майже половину буде модернізовано за рахунок коштів Програми. Приємно зазначити, що тільки Вашим центром з початку року надано майже 31 тис. послуг, а це в 1,5 рази більше ніж в минулому році. Головне завдання органів влади це - надання якісних і доступних послуг для жителів територіальної громади. Тож вітаю Вас з реалізацією досить вдалого проєкту і я переконаний, що на цьому розвиток міста Козятин та Козятинського району не завершуватиметься».
Це вже п’ятий ЦНАП області, який отримав допомогу Програми. Розширений перелік послуг Центру включає реєстрацію актів цивільного стану, місця проживання, земельних ділянок, юридичних та фізичних осіб, послуги соціального захисту, а також видачу закордонного паспорта та ID-карток.
За підтримки Програми, у Центрі створено 19 робочих місць, 12 з яких облаштовано меблями та комп’ютерною технікою для обслуговування клієнтів. Також у ЦНАПі встановлено систему керування електронною чергою. Всі співробітники ЦНАПу пройшли навчання з підвищення кваліфікації за програмою, спеціально розробленою українськими та шведськими експертами «U-LEAD з Європою».
Петро Макаренко, регіональний координатор Програми «U-LEAD з Європою», привітав громаду з відкриттям модернізованого ЦНАПу, зазначивши: «Ми дуже раді співпрацювати з активними містами, які хочуть покращувати якість надання послуг і готові працювати над тим, щоб ЦНАП став належним і комфортним для відвідувачів. Я впевнений, що кожен мешканець відчує зміни, завітавши до оновленого ЦНАПу, отримає якісні послуги і натхнення на подальші зміни та покращення життя міста та країни».
Міська рада зробила капітальний ремонт приміщення Центру та облаштувала його для людей з інвалідністю та відвідувачів з дитячими візочками. Також було оновлено розклад роботи ЦНАПу: щочетверга Центр працюватиме до 20:00. Тепер кожен мешканець громади зможе отримати якісні послуги комфортно і в зручний час.
Завдяки проєкту Центр забезпечений сучасними меблями, технікою, електронною чергою, а також створено всі належні умови для прийому та обслуговування громадян. Вже до кінця року за рахунок державної програми ЦНАП м. Козятина отримає обладнання для видачі посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів. Тепер кожен мешканець громади зможе отримати якісні послуги комфортно і в зручний час.
Стрімко розвивається і напрямок впровадження системного підходу до поводження з твердими побутовими відходами на Вінниччині. В рамках візиту очільник Департаменту відвідав сміттєсортувальний комплекс міста, що розпочав свою роботу зовсім нещодавно. Сміттєсортувальна лінія та має максимальну потужність – 40 тис тонн сміття на рік, тож повністю відповідає потребам Козятинського району.
Крім цього, з метою забезпечення транспортування ТПВ з населених пунктів Козятинського району до комплексу з обласного екологічного фонду передбачено кошти у сумі 2,0 млн грн при співфінансуванні з місцевого бюджету в сумі 0,6 млн. грн. на придбання сміттєвоза. А загальна вартість комплексу складає майже 16 млн грн, з яких 7,5 млн грн кошти обласного бюджету.
Робота комплексу передбачає комбіноване сортування (ручне та механізоване) з виділенням відходів чорних та кольорових металів, склотари, пластмаси, дерева та паперу.
Якщо говорити про комплексний підхід на рівні області, то наразі керівництво області працює над розробкою Регіонального плану управління відходами, який передбачає поділ території Вінниччини на кластери, кожен з яких матиме свою систему управління відходами і свій полігон.