Напередодні Дня Гідності та Свободи голова облдержадміністрації Владислав Скальський зустрівся з родинами Героїв Небесної Сотні.
У зустрічі взяли участь рідні Максима Шимка, Валерія Брезденюка та Леоніда Полянського.
«Дякую вам за те, що знайшли час прийти та поспілкуватися», - зазначив Владислав Скальський. – Ви дійсно робите велику справу, адже допомагаєте молоді самоідентифікуватися, бути українцями. Особливо важливо пам’ятати про тих, хто своїм прикладом впливає на життя інших. На жаль, все це далося надто дорогою ціною».
Під час діалогу обговорили ключові питання, які є найбільш актуальними та хвилюючими для сімей загиблих героїв. Значна увага була приділена втіленню проєктів з увіковічення Героїв Небесної Сотні.
«Головне питання, яке найбільше хвилює нашу родину – це створення Музею мужності у Вінниці», - зазначила Зоя Кузьменко, мати загиблого героя Максима Шимка. – Ми б хотіли, щоб вінничани більше дізналися про тих людей нашого краю, які стали символом мужності та заслуговують на увагу».
Нагадаємо, що створення обласного музею має на меті відкриття спільної експозиції про всіх тих, хто став символом незламності українського народу у новітньому етапі державотворення. Виставки розповідатимуть про подвиги та долі афганців, чорнобильців, Героїв Небесної Сотні, воїнів АТО/ООС та представників силових структур.
Під час зустрічі також поспілкувалися щодо проведення тих пам’ятних заходів, які б розповідали про життєвий шлях героїв та їх улюблену справу, якою вони б хотіли поділитися. За словами рідних Валерія Брезденюка, чоловік завжди мріяв про те, щоб навчати дітей техніці ебру – створенню малюнків на воді. Учасники діалогу зазначили, що такі майстер-класи були б корисними та цікавими для молоді.
Чимало задумів не встиг здійснити і Леонід Полянський, який працював залізничником, був люблячим батьком, надійною опорою та підтримкою для близьких.
У переліку тих заходів, які вже кілька років проводяться на Вінниччині, «Лицарський турнір» пам’яті вінницького історика-реконструктора Максима Шимка. Вперше турнір був проведений 21 жовтня 2017 р. - у день народження Максима. Тоді фестиваль відвідали реконструктори з п’яти міст України. Фестиваль викликав значну увагу та схвалення як з боку глядачів, так і його учасників.
Під час зустрічі Владислав Скальський підкреслив, що проведення таких заходів, увічнення пам’яті полеглих за Україну є вкрай важливим для майбутнього прийдешніх поколінь.