Цій темі була присвячена публічна дискусія, яка відбулась 20 листопада 2019 р. в обласному молодіжному центрі "Квадрат"за участю професора Українського вільного університету (Мюнхен, Німеччина), дослідника Інституту українознавства Гарвардського університету (США), стипендіата програми Фулбрайта в Україні Генадя Побережного.
Захід організований територіальним представництвом Українського інституту національної пам'яті в центральному регіоні та Вінницьким обласним молодіжним центром "Квадрат".
Під час зустрічі дослідник докладніше ознайомив присутніх з концепцією геноциду Рафаїла Лемкіна. Окремо наголосив на тезах Лемкіна, які той написав у рукописі, що був виявлений у 2008 році в Нью-Йоркській публічній бібліотеці. Генадь Побережний наголосив на чотирьох напрямках, про які писав Лемкін щодо геноциду супроти українців вчинений совєцькою владою.
Лемкін наголошував, що совєцкі очільники спрямували свої зусилля на знищення української інтелігенціі та еліти, знищення української церкви та духовенства, знищення українського селянства, зокрема, її провідної верстви - заможного селянства, яких совєти обізвали "куркулі" та "напівкуркулі", а також насильно виселяли українців на інші терени Совєцкого Союзу, натомість заселяли на територію України населення з різних регіонів Союзу. Всі ці зусилля робилися для знищення української ідентичності, натомість творення "совєцкого народу" і "совєцкого чєловєка".
За твердженням Генадя Побережного, геноцид супроти українців тривав протягом усього часу панування совєцкої влади - з 1921 по 1991 р. А сучасне українське суспільство перебуває у погеноцидному стані, а не постгеноцидному, бо пересічні українці не усвідомили усього злочину совєтів супроти українців та України. Водночас в рамках розмови, наголошено на потребі удосконалення українського законодавства з тематики Голодомору аби в майбутньому належним чином засудити усі злочини совєцкої окупаційної влади супроти українців. Зустріч відбулась у рамках інформаційно-просвітницької кампанії вшанування жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 р. в Україні.