Мистецько-освітню програму «Голодомор. Правда про ті роки» підготували наукові співробітники Вінницького обласного художнього музею за ініціативи і підтримки управління культури і мистецтв облдержадміністрації.
Година – реквієм для учнів старших класів та викладачів Вінницьких навчальних закладів, яка сьогодні, 22 листопада, проходила в актовій залі музею, була присвячена спомину найстрашніших років в історії України.
Традиційно в кінці листопада вся країна пригадує роковини страшного Голодомору, вшановує мільйони невинно убитих людей, що постраждали від голоду та політичних репресій, спричинених злочинною політикою Радянського Союзу.
Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—33 pp. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі. «Голод запланувала Москва для знищення українського селянства як національного бастіону. Українських селян знищили не тому, що вони були селянами, а тому, що вони були українцями» — писав американський професор Роберт Конквест.
Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він є одним із найстрашніших в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, необоротно вплинула на генофонд нації. Саме про це йшлося у фільмі,запропонованому до уваги учнівської молоді.
«Ми зробили акцент саме на голодних роках 1932-33 рр., бажаючи розповісти дітям історичні факти, донести до теперішніх і наступних поколінь правду про ті роки, тож саме так і назвали наш захід,- кометує науковий секретар Вінницького обласного художнього музею Ольга Ізмайкова. - В презентації використано свідчення очевидців, які ще залишились і пам’ятають пережите жахіття».