Представники органічних господарств, виробники сільськогосподарської продукції, фермери області, учасники органічного ринку, представники органів державної влади та експерти зібрались сьогодні, 28 листопада, задля обміну досвідом та обговорення шляхів розвитку органічного виробництва на XV регіональному форумі «Органічна Україна. Вінниця».
Організаторами виступили ГС «Органічна Україна» та обласна державна адміністрації.
Варто зазначити, що органічне землеробство – це мистецтво використання живих організмів і біологічних процесів у виробництві. Застосування органічних методів і технологій у сільському господарстві одночасно вирішує декілька проблем: деградації довкілля та підвищення якості життя суспільства і тим самим розширює можливості для подальшого розвитку економіки та добробуту країни.
На початку зустрічі до учасників звернувся заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, який висловив переконання, що Вінниччина, як лідер із виробництва сільськогосподарської продукції в Україні, має зайняти лідируючі позиції і з виробництва органічної продукції, а обов’язком держави є підтримка таких сільгоспвиробників.
«Органічне виробництво надзвичайно актуальне на сьогоднішній день і саме за ним майбутнє. Але разом з тим, окрім дороговартісності впровадження органічного виробництва, існує ряд інших ризиків для вітчизняних аграріїв. Саме тому має бути державна підтримка і дотація для того, щоб виробник мав можливість впроваджувати органічне виробництво на своїх землях. Крім того, має розвиватись культура споживання органічної продукції у населення. І врешті решт важливим аспектом є ціна органічної продукції, адже вона має бути доступною для споживачів і прийнятною для сільгоспвиробників. Тому держава має розробляти програми із підтримки виробництва органічної продукції, адже за цим майбутнє», - зазначив Олександр Крученюк.
В свою чергу із презентацією щодо стану розвитку та можливостей для органічного виробництва у Вінницькій області виступив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук, який повідомив, що для зменшення деградаційних процесів земель на Вінниччині працює регіональна обласна програма «Збереження та відтворення родючості ґрунтів у Вінницькій області на 2018-2022 роки».
В ході зустрічі учасники форуму також розглянули і обговорили ряд питань, які є актуальні для виробників органічної продукції та розвитку цього напряму в сільському господарстві Вінниччини та України в цілому, можливості державної підтримки, співпраці та кооперації с/г виробників та переробників, сертифікація органічного виробництва, а також сучасні технології виробництва та зберігання.