Сьогодні, 3 грудня, в обласному молодіжному центрі «Квадрат» більше двохсот учасників зібралося на Молодіжний регіональний форум «Working in Ukraine NOW» – проєкт, який впроваджує Спілка підприємців «Стіна», покликаний служити мостом між працівником і роботодавцем.
У вітальному слові заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк зауважив, що головне завдання бізнесу, влади і освіти – зробити так, аби молодь була успішною,тобто конкурентоспроможною, активною і соціально відповідальною. В цьому контексті Регіональна рада стейкхолдерів об’єднує владу, роботодавців, освітян та допомагає навчальним закладам визначатися, які професії є найзатребуванішими на ринку праці.
«Від умов розвитку української молоді, без перебільшення, залежить наше спільне майбутнє. Молодь є найактивнішою соціальною групою. Вона завжди готова набувати нові знання, проявляти лідерські якості та змінювати Україну зсередини, перетворюючи на комфортну і сильну державу. Молодь – наша внутрішня сила і колосальний резерв. Необхідно створювати більше можливостей для особистого та професійного розвитку молоді на місцевому і регіональному ринку праці. Я впевнений, що подібні формати роботи з молоддю особливо важливі в часи трансформацій і подолання сучасних викликів. Залучення до цього форуму партнерів з різних сфер дасть змогу молоді дізнатись про нові можливості для працевлаштування та розвитку. А представники кращих компаній регіону зможуть розповісти про наявність робочих місць та вимоги до професійного рівня своїх працівників», – зазначив Ігор Івасюк.
У свою чергу, директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна, зупинилася на питанні проблематики працевлаштування молоді.
«На подолання розриву між очікуваннями роботодавців та реальними практичними навичками випускників спрямований цілий блок завдань у соціальній та молодіжній політиці, який має назву «Неформальна освіта». Це той напрям роботи, який дозволяє у вільний від навчання час посилити свої функціональні компетентності, необхідні будь-якій людині, аби підвищити конкурентоздатність на ринку праці – вміння презентувати себе, ораторське мистецтво, організаторські здібності, командна робота», – повідомила Наталя Заболотна.
За словами голови правління Спілки Олександра Пєчаліна, заходи проєкту сприятимуть зміні парадигми щодо ринку праці в Україні порівняно з роботою закордоном, соціальному партнерству у сфері модернізації професійної (професійно-технічної освіти) і підвищенню престижності робітничих професій пріоритетних галузей економіки області, актуалізації питань дисбалансу ринку праці. Головною метою проєкту є збереження та примноження кадрового потенціалу України.
«Проведення форуму передбачає залучення до діалогу представників влади, освіти та бізнесу, результатом якого буде напрацьований Меморандум про розвиток та збереження кадрового потенціалу Вінницької області», – зазначив Олександр Пєчалін.
Проєктом передбачено інформування потенційних кадрів щодо існуючих вакансійв регіонах,потреб працівників та роботодавців, організацію проходження стажування,формування престижу робітничих професій, менторство та навчання.
З-поміж заходів проекту – конкурси для молоді, он-лайн вікторина, семінари та тренінги, неформальні зустрічі в форматі діалогу «влада-суспільство-бізнес», молодіжні та бізнес форуми, день «WorkinginUkraineNOW».
В рамках форуму відбулися панельні дискусії на теми: «Кар'єра в кращих компаніях регіону. Працюй там, де живеш», «Молодіжний Індекс щастя. Регіональні плани», «Тренди. Професії майбутнього» та «Компетенції працівника. Виклики сучасного ринку». Всі учасники форуму отримали сувенірну продукцію проєкту, а переможці конкурсів та вікторини – цінні подарунки і відзнаки.