Голова ОДА Владислав Скальський провів сьогодні, 16 грудня, щопонеділкову нараду з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та служб області.
Очільник області заслухав інформацію про стан агропромислового комплексу регіону та готовність служб до роботи в осінньо-зимовий період, а також питання медичного та соціального забезпечення, культурної й освітньої галузі, стан виконання обласного бюджету тощо.
За повідомленням директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Миколи Ткачука, в області завершено збирання сільськогосподарських культур. Зараз робота підрозділу зосереджена на підготовці до виплат державної допомоги. Відтак, більше як 120 тис індивідуальних господарств будуть отримувати в поточному році дотаційні виплати в розмірі до 2,5 тис грн. Вже з 1 січня 2020 року буде виплачуватись близько 18 млн грн. Це одноразова державна допомога, яка не впливатиме на нарахування субсидій. Щодо цукрової галузі області, то за сезон цукровими заводами області вироблено 324 тис тонн цукру. Наразі ще працює Гайсинський цукровий завод, де залишилось до переробки 100 тис тонн сировини. Тож загалом очікується виробіток цукру в розмірі 330 тис тонн.
Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський закликав головних розпорядників коштів поквапитись із проведенням необхідних видатків, адже до кінця фінансового року залишились лічені дні. За словами головного фінансиста області, виконання доходної частини бюджету області буде забезпечено в повному обсязі. На сьогоднішній день 35% бюджетів на 2020 рік затверджені, а до 25 грудня будуть прийняті усі місцеві бюджети.
Інформуючи про стан освоєння коштів на реалізацію проєкту Нової Української Школи, в.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк зазначив, що з 43,3 млн грн використано на даний момент 40 млн 800 тис. грн, це 94,2 % від загальної суми коштів. Посадовець також повідомив, що наразі триває процедура придбання автобусів для інклюзивно-ресурсних центрів області. Загалом їх буде шість: вже придбано три автобуси, днями ще два прибудуть на місця, і в процесі придбання знаходиться один автобус. Від держави на придбання шкільних автобусів отримано 26 млн грн., включаючи ІРЦ. Тож разом придбано цього року 16 автобусів, а разом із тими, які дофінансовують місцеві бюджети їх буде 19.
Також вже отримано освітню субвенцію на 2020 рік у розмірі 18,3 млн грн на підтримку дітей з особливими потребами, на садочки, школи та професійно-технічну освіту.
Про стан справ в галузі охорони здоров’я області доповіла директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович. Вона висловила стурбованість темпами робіт по будівництву кардіоцентру, який будується у співфінансуванні зі Світовим банком, тож проблема потребує невідкладного втручання задля активізації роботи на будмайданчику.
Очільниця департаменту запевнила, що галузь, в цілому, працює в штатному режимі, всі заклади області вторинного та третинного рівнів автономізовані, зареєстровані в системі «Е-Health» і готові до прямого фінансування з НСЗУ. За цим напрямком Вінниччина займає лідируючі позиції в Україні.
У свою чергу, новопризначена начальниця управління культури і мистецтв облдержадміністрації Ольга Дернова повідомила, що в області розпочинається цикл заходів до Новорічних та Різдвяних свят. Також посадовець повідомила, що задля поліпшення планування та організації роботи, до кінця року буде проведена колегія управління.
Заступник Директора департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Олександр Мельник зазначив, що за минулий тиждень вперше звернулось за призначенням субсидій 2 тис 529 осіб, а всього субсидії за тиждень, що минув, призначено 5тис 756 нових домогосподарств. Загалом за 2019 рік призначено близько 1,5 млрд грн. субсидій.
Владислав Скальський акцентував увагу на тому факті, що в бюджеті на 2020 рік вже немає таких статей, як субсидії чи виплати пільг: «Ці видатки будуть фінансуватись без залучення обласного бюджету. Обласний бюджет все більше й більше втрачає функції транзиту. Охорона здоров’я вторинного і третинного рівня з 1 квітня фінансуватиметься напряму Національною службою здоров’я України. Наголошую: це зміні стратегічного підходу - перехід від фінансування за кошторисами і утримання стін, ліжок і т. п. до фінансування якісних медичних послуг. Монетизація пільг і субсидій також дозволяє не транзитувати кошти на ці потреби через обласний бюджет. Саме тому обсяг бюджету на 2020 рік вдвічі менший ніж був у 2019 році».
Очільник області наголосив, що реформа децентралізації повинна завершитись тим, що 100% території України займатимуть ОТГ, які будуть на прямих міжбюджетних відносинах. «Це і є наближення послуг до місця, де проживає людина і одночасно зменшення можливості відтоку коштів на шляху до споживача», - підкреслив голова ОДА.
Підсумовуючи засідання, Владислав Скальський дав відповідні доручення керівникам структурних підрозділів за основними напрямками роботи.