На цьому наголосив сьогодні під час засідання в ОДА голова Вінницької обласної державної адміністрації Владислав Скальський, який є головою обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
«Варто відмітити, що за останній місяць маємо в області позитивну динаміку, а саме : зменшення боргів перед працівниками на понад 2 млн грн. Якщо ж порівнювати ситуацію на початок року, то заборгованість зросла. Зростання складає більш як 3 млн грн. Тобто, протягом 2019 року заборгованість по зарплаті у Вінницькій області збільшилась, і це є тим фактором, який не може не турбувати»,- підкреслив Владислав Скальський.
Очільник області зазначив, що на засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, запрошені керівники підприємств-боржників «для того, щоб разом знайти шляхи вирішення цих питань, терміни погашення боргів, відповідальних за це, і зрозуміти - на які конкретні результати ми розраховуємо».
Головував на засіданні перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації, заступник голови обласної тимчасової комісії Сергій Здітовецький, участь у заході взяла заступниця голови ОДА Наталя Заболотна, керівники профільних департаментів та служб облдержадміністрації.
Інформуючи про стан виплати заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях області, заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Олександр Мельник зазначив: «З початку 2019 року приріст середньомісячної заробітної плати в області становить близько 20% , при тому, що середній по Україні – 18,9%. За рівнем середньомісячної зарплати наша область займає 8-ме місце серед інших регіонів країни(9 тис 151 грн), а за темпами її зростання 7-ме. В той же час в області залишається досить високим рівень заборгованості з виплати заробітної плати. Станом на початок грудня поточного року вона становить 15 млн 400 тис грн на 24 підприємствах області: 3,7 млн грн. на 8 економічно активних підприємствах; 10,8 млн на 15 підприємствах – банкрутах; майже 1 млн грн. на підприємстві, яке зупинило господарську діяльність. Найбільша питома вага, а саме- 63% боргу , припадає на підприємства приватної форми власності»,- підкреслив доповідач.
Про стан заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України доповіла начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака, підкресливши, що на даний час ні в державі, ні у Вінницькій області заборгованості з виплати пенсій не існує.
«Щомісячно Пенсійний фонд спрямовує 1 млрд 220 млн на пенсійні виплати для вінницьких пенсіонерів. Нагадаю,що це така сама заробітна плата, тільки для тих людей, хто вже завершив свій трудовий шлях», - зазначила Олена Корчака. Вона також поінформувала присутніх на засіданні комісії про розмір боргів до Пенсійного фонду по єдиному соціальному внеску та по відшкодуванню пільгових пенсій і страхових внесків.
Члени комісії заслухали звіти заступників голів райдержадміністрацій та міських голів міських рад міст обласного значення стосовно заборгованості із виплати заробітної плати, обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України та керівників-боржників і арбітражних керуючих.
За підсумками засідання комісія прийняла рішення щодо вирішення ситуації стосовно погашення заборгованості із виплати заробітної плати.