На цьому наголосила начальник головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака під час пресконференції 24 грудня в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. В пресконференції взяла участь голова правління ГО «Гармонія» Людмила Нецкіна, яка активно відстоює в області принцип доступності до послуг людей з інвалідністю.
«В області діють 30 сервісних центрів головного управління Пенсійного фонду Вінниччини та 62 віддалених робочих місця,- повідомила Олена Корчака.- З них 50%, а саме, 15 сучасних відділів обслуговування громадян відповідають вимогам доступності для осіб з інвалідністю, чисельність яких складає 67,9 тисяч (14,72%).
Посадовець запевнила, що сервісний центр розпочинає роботу лише після проведення аудиту доступності по завершенню ремонтних робіт за участю незмінних партнерів - експертів ГО «Гармонія». В сервісних центрах нового зразка встановлено пандуси, облаштовано спеціально адаптовані туалетні кімнати. Завдяки тактильним та візуальним позначенням – табличкам дубльованим рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, забезпечується зручна навігація.
В поточному році відповідно до Єдиних стандартів обслуговування громадян в 15 сервісних центрах проведено ремонтні роботи: встановлено відеоспостереження, оновлено техніку та меблі, оснащено зали обслуговування та зони очікування, впроваджено систему керування електронною чергою.
Для впровадження Єдиних стандартів Пенсійним фондом України виділено 9, 3 млн грн.
З початку року до органів Фонду області звернулось 518,6 тис. громадян, яким надано понад 607 тис. послуг.
У свою чергу, Людмила Нецкіна подякувала керівникові головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області за постійну і дуже результативну співпрацю.
«Про реалізацію принципів доступності не лише у м. Вінниці, але й у найвіддаленіших районах області завжди мріяла Раїса Панасюк. ГО «Гармонія» продовжує розпочату нею роботу у цьому напрямку, втілюючи незмінне гасло – «Нічого для нас без нас!». Тож експерти «Гармонії» на візочках часто є першими, хто перевіряє доступність сервісних центрів, в т.ч. і центрів Пенсійного фонду. Обмежені можливості для людей з інвалідністю створюємо ми самі, а доступність – знімає ці обмеження, роблячи послуги однаково зручними для всіх людей»,- підкреслила Людмила Нецкіна.
Олена Корчака, принагідно, надала роз’яснення щодо прав на призначення пенсії за віком в 2020 році. За її словами, згідно п.1 ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», право на пенсію мають особи після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років.
До досягнення віку, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;
Відповідно до п. 2. Закону: у разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу:
з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - від 17 до 27 років;
Відповідно до п. 3. Закону: у разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, страхового стажу, передбаченого частинами першою і другою цієї статті, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 65 років за наявності страхового стажу
з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - від 15 до 17 років.
Для осіб, які в період з 01.01.2018 по 31.12.2020 року досягли 60 річного віку та не набули необхідного страхового стажу, за умови наявності у них не менше 15 років страхового стажу, встановлюється тимчасова державна соціальна допомога.