Тепло і весело святкували 186-річницю Степана Руданського 18 січня на малій батьківщині поета у с.Хомутинці. На гостину до села завітали голова райдержадміністрації Володимир Гаврилюк та голова районної ради Василь Поліщук. За традицією, учасники заходу поклали квіти до підніжжя пам’ятника Степана Руданського та відвідали музей великого земляка. У фоє Хомутинецького сільського будинку культури було представлено виставку виробів декоративно-прикладного мистецтва сільських майстрів.
В будинку культури зі святом Хомутинецьку громаду привітали керівники району, побажавши добра, здоров’я, благополуччя та подякували мешканцям громади за збереження традицій.
«Степан Руданський – це талановита людина, яку вшановують не тільки в його рідному селі, але й далеко за межами України. Його твори пережили власний час, знайшовши шлях до людських сердець» - зазначив голова райдержадміністрації Володимир Гаврилюк.
Веселими та різноманітними були виступи артистів на хомутинецькій сцені. Присутніх вітали: театр сатири і гумору «Вінок Руданського», члени Вінницького куреня гумористів ім.С.Руданського, а також учасники різноманітних творчих колективів з різних областей України.
Продовжилось Всеукраїнське свято - Дні сатири та гумору «І я знов живий, світ оглядую», присвячене 186-й річниці з дня народження Степана Руданського, 19 січня у м. Калинівці.
На центральній площі міста зібрались поціновувачі творчості поета, аби в черговий раз вклонитися його пам’яті, поспілкуватися та перейнятися живим гумором.
Вшанувати пам’ять великого майстра слова завітали начальник управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації Ольга Дернова, заступник голови обласної ради Михайло Кременюк, керівництво Калинівського району , а також лауреати премії ім.Степана Руданського 2019 року, актори та митці Вінницької, Житомирської, Київської, Івано-Франківської та інших областей.
Урочисте відкриття святкового дійства розпочалося із покладання квітів до пам’ятника Степану Руданському.
Цього року лауреатами премії імені Степана Руданського стали Михайло Пасічник (м. Житомир), Юрій Береза (Рівненська область) та Марія Катічева (м. Калинівка).
На святі були представлені щедрі подільські світлиці, які облаштували територіальні громади району. Працювало містечко майстрів, де були представлені народні ремесла: лозоплетіння, гончарство, вишивка бісером, рогозоплетіння, образотворче мистецтво. Сподобалась глядачам і виставка декоративної домашньої птиці.
За традицією, на святі проходили конкурси на силу та вправність.
У цей день гумор, добрий настрій і творчість великого сміхотворця ніби заряджали людей енергією та бадьорістю. Одне дійство змінювалося іншим, створюючи незабутній колорит свята.