Сьогодні, 29 січня, відбулося віче профспілок Вінницької області на захист трудових і соціально-економічних прав людини і громадянина. Участь у роботі зібрання взяла заступник голови ОДА Наталя Заболотна та виконавчий директор обласного об’єднання організації роботодавців Леонід Антонюк. На зібранні були присутні представники понад трьох тисяч первинних профспілкових організацій, делеговані 200 тисячами членів профспілок області. Темою обговорення стали ймовірні загрози та виклики лібералізації трудового законодавства України.
Відкрив профспілкове віче голова Федерації профспілок області Микола Колесник. Він проінформував присутніх про ймовірні загрози, які несе запропонована Урядом лібералізація трудового законодавства, стосовно зменшення трудових прав та зниження рівня соціальних гарантій.Микола Колесник зазначив, що такі зміни до законодавства про працю провокують загострення ситуації протистояння між працівниками і роботодавцями, змушуючи профспілки до вжиття різноманітних форм протесту.
Заступниця голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна, звертаючись до присутніх, зазначила: «Необхідність внесення змін до трудового законодавства справді назріла, бо, незважаючи на прийняті за роки незалежності законодавчі правки, воно все ще не відповідає реаліям сьогодення. Втім, коли ми ведемо мову про трудові відносини, то чітко усвідомлюємо, що вони відбуваються у трикутнику "працівник — роботодавець — профспілка". Тому, зважаючи на величезне обурення, передусім, профспілок, переконана: будь-які законодавчі зміни в соціально-трудових відносинах мають бути узгоджені з основними представниками саме цих трьох сторін».
Варто зазначити, що чинний Кодекс законів про працю (КЗпП) був ухвалений у 1971 році і, за 49 років його дії, майже до кожної статті вносено зміни. Тож за останні півстоліття відбулося 95 редакцій Кодексу.
Наталя Заболотна запевнила присутніх, що обласна державна адміністрація готова працювати над розробкою змін до проєкту Закону про працю, аби злагоджено та конструктивно, в рамках тристороннього партнерства, внести законодавчі пропозиції для подальшого їх врахування в законопроєкті, що пропонується.
«Я переконана, що роботодавці також повинні долучитися до обговорення законопроєкту на Вінниччині. Тож закликаю Вінницьке обласне об’єднання організацій роботодавців до активної співпраці та чекаю на конструктивні пропозиції», – підкреслила Наталя Заболотна.
Вона також наголосила на важливості співпраці з народними депутатами від Вінниччини і Кабінетом Міністрів України в контексті розробки та внесення змін до даного законопроєкту.
Учасники профспілкового віче– представники трудових колективів підприємств, установ і організацій різних сфер економіки Вінниччини, прийняли відповідну резолюцію, текст якої передано представникам сторін соціального діалогу в області.
За словами противників новацій трудового законодавства, їх особливо непокоїть можливе свавілля роботодавців після ухвалення законопроєкту. Особливо, що стосується звільнення працівника за односторонньої ініціативи роботодавця без попередження.
Учасники Віче вимагають від Кабінету Міністрів України терміново відкликати з Верховної Ради антинародні та антисоціальні, на їх думку, законопроекти реєстраційні №№ 2275; 2681; 2708. Учасники профспілкового руху звернулися до народних депутатів України з пропозицією не підтримувати і не голосувати за дані законопроекти.