Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук 30 січня провів всеукраїнську селекторну нараду з керівниками обласних державних адміністрацій.
В студії селекторного зв’язку облдержадміністрації були присутні голова ОДА Владислав Скальський, перший заступник голови Сергій Здітовецький, заступники голови облдержадміністрації Ігор Івасюк та Наталя Заболотна, керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації.
Обговорення торкнулось питань нарахування за теплову енергію та послуги з централізованого опалення для споживачів у зв’язку зі зміною ціни природного газу; залучення інвестицій в розробку корисних копалин; реалізацію програми осучаснення приймальних відділень в опорних лікарнях; протидію незаконному обігу та роздрібній торгівлі пальним тощо.
Щодо ціни на газ та зменшення сум нарахування у платіжках для населення за грудень-січень, Прем’єр-міністр наголосив, що люди мають отримати адекватну платіжку з урахуванням нової ціни, яка склалась на ринку та закликав не втрачати пильність на місцях.
Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель повідомив про формулу, за якою з січня цього року буде вираховуватися ціна на газ для населення. Згідно з цією формулою ціна для споживачів буде становити 4650 грн за тисячу куб. м без ПДВ, і населення буде платити навіть менше гарантованої ціни, яку встановив Уряд.
Учасники селекторної наради розглянули питання про шляхи залучення інвестицій в розробку корисних копалин. Глава Уряду нагадав керівникам областей про необхідність розміщення на офіційних інтернет-ресурсах інвестиційних атласів корисних копалин задля покращення доступу потенційних інвесторів до аукціонів.
За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації, у Вінницькій області нараховується 487 родовищ з 19 видів корисних копалин, працює 92 підприємства (зі спеціальними дозволами на користування надрами), що видобувають неметалічні корисні копалини та мінеральні води.
121 дозвіл на здійснення діяльності на даний час є дійсним. Ті родовища, на розробку яких дозволи анульовані або протерміновані підлягають ретельним перевіркам відповідними контролюючими органами.
Окрему увагу під час селекторної наради було приділено завершальному етапу боротьби на державному рівні із незаконним обігом пального. « Це один із пріоритетів нашого Уряду,- підкреслив Олексій Гончарук .- Українці купуватимуть пальне європейської якості виключно в ліцензованих нафтотрейдерів. Усі схеми будуть викриті й ліквідовані, а їхні учасники – притягнуті до відповідальності».
На Вінниччині проведено значну роботу в цьому напрямку. Так, працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Вінницькій області, органів прокуратури спільно з правоохоронними органами створено 8 мобільних груп, якими проведено 105 оглядів автозаправних станцій (АЗС/АГЗС), розташованих на території Вінницької області, припинено діяльність 39 станцій, які працювали без отримання відповідної ліцензії на роздрібну торгівлю пальним та скрапленим газом. По 50 таким АЗС/АГЗС розслідуються кримінальні провадження, проведено 23 обшуки в ході яких демонтовано 26 автозаправних станцій, вилучено обладнання за допомогою якого здійснювалась незаконна діяльність, чорнову бухгалтерію, комп’ютерну техніку та 65,8 тонн пального.
Насамкінець Глава Уряду висловив готовність налагодити допомогу відповідних центральних органів з усіх розглянутих на нараді питань.