В цьому переконався заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Піщик, відвідавши Іллінецьку міську об’єднану територіальну громаду.
Мета робочої поїздки – ознайомлення із роботою сміттєсортувального комплексу та цеху з виробництва полімерно-піщаної плитки, яку створюють завдяки переробці вторсировини.
Проєкт реалізований за рахунок коштів обласного екологічного Фонду у співфінансуванні з бюджетом Іллінецької ОТГ.
Під час зустрічі Іллінецький міський голова Володимир Ящук ознайомив присутніх з роботою комплексу, де сміття сортується на 8 фракцій. Відповідно до проведеного аналізу 23%, у цій відсортованій масі становить частка поліетиленової плівки, реалізувати яку немає можливості, тож було ухвалено рішення виготовляти плитку, основою якої є пісок й поліетилен. За словами Володимира Ящука, за зміну виготовляється до 16 м2 плитки.
Таке використання має низку переваг, адже плитка досить міцна, стійка до низьких і високих температур. Вироби з полімерів розкладаються майже тисячу років, однак, і після цього вони становлять небезпеку, оскільки шкідливі речовини після розкладу потрапляють у ґрунт та воду. Після вторинної переробки вони вже в іншому вигляді ще не одне десятиліття слугуватимуть людям. Восени у місті Іллінці вже відремонтовано один із тротуарів з укладенням плитки власного виробництва.
У ході зустрічі також було обговорено подальші етапи реалізації екологічного проєкту, зокрема впровадження на базі Іллінецького сміттєсортувального комплексу закритого циклу переробки та утилізації ТПВ.
Заступник голови ОДА Олександр Піщик підкреслив, що на сьогодні проблеми сортування сміття та правильної утилізації побутових відходів потребує системного підходу, тож на рівні області проводиться комплексна робота у цьому напрямку, включаючи подальшу підтримку і розвиток зазначеного проєкту.