Обговорення цих важливих аспектів кампанії декларування — 2020 відбулося сьогодні, 3 лютого, в ході щотижневої апаратної наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації. Провів нараду заступник голови ОДА Ігор Івасюк.
«У 2020 році з'явилися важливі аспекти щодо проведення кампанії декларування. Нові правила декларування та подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані набули чинності з 1 січня 2020 року», – наголосив посадовець.
Детальніше про зміни до законодавства з питань запобігання корупції проінформував завідувач сектору з питань запобігання корупції апарату облдержадміністрації Андрій Сільницький. Він звернув увагу присутніх, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» від 02.10.2019 № 140-ІХ внесені зміни до Закону України «Про запобігання корупції», а також інших законодавчих актів. Андрій Сільницький також підкреслив, що найбільший обсяг змін вступив в силу з 1 січня 2020 року.
Внесеними змінами до переліку «близьких осіб», які були зазначені у Законі, наразі додаються: двоюрідний брат, двоюрідна сестра, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), тобто свати. Зазначені зміни набрали чинності 18 жовтня 2019 року.
Крім того, членами сім’ї суб’єкта декларування тепер обов’язково є діти зазначеного суб’єкта до досягнення ними повноліття, незалежно від спільного проживання, пов’язаності спільним побутом та наявності взаємних прав та обов’язків.
Він нагадав, що на коло близьких осіб поширюються обмеження щодо спільної роботи: державним службовцям заборонено мати таких осіб у прямому підпорядкуванні.
Відтепер відомості про банківський рахунок декларуються незалежно від наявності коштів або закінчення строку дії банківської карти.
«У 2020 році в декларацію необхідно буде вносити унікальний номер запису в єдиному державному демографічному реєстрі. Для отримання унікального номера запису в реєстрі потрібно звернутись до міграційної служби для оформлення біометричних документів. Цей номер є незмінним», – наголосив Андрій Сільницький.
Окрім того, посадовець зазначив, що з 1 січня 2020 року розширено коло підстав для подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані. Якщо суб’єкт декларування отримує понад 50 прожиткових мінімумів доходу, або купує майно на зазначену суму – він зобов’язаний впродовж 10 днів повідомити про це НАЗК. Аналогічно суб’єкти декларування мають 10 днів для повідомлення про відкриття членами їх сім’ї валютного рахунка за кордоном.
Ще один аспект, на якому зосередив увагу Андрій Сільницький – декларація перед звільненням. Відтепер вона подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду відповідно є день припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.