Дві тисячі підприємців Віничччини, 1693 заклади роздрібної та оптової торгівлі, 6 готельних комплексів, 181 заклад галузі харчування та 81 суб’єкт господарювання зі сфери надання послуг – таку кількість роботодавців області протягом минулого тижня поінформували про ризики тіньової зайнятості робочі групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення.
На виконання завдання Уряду щодо детінізації зайнятості, з 24 по 31 січня, спільними зусиллями представників головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації та Державної податкової служби у Вінницькій області було проведено перший етап роботи з виявлення нелегальних працівників.
Зокрема, проведено 11 круглих столів, 9 семінарів, зустрічі з молоддю та фізичними особами-підприємцями, 11 засідань робочих груп з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю. Під час рейдів – роз’яснень, відвідано 274 суб’єкти роздрібної торгівлі, мережі аптек та кафе.
Про ризики неофіційного працевлаштування говорили під час ярмарку вакансій на базі Вінницького міського центру зайнятості населення, студентами та працівниками коледжу будівництва та архітектури в м. Вінниці.
За результатами роботи буде проведено інспекційну кампанію, під час якої до порушників трудового законодавства будуть застосовані фінансові санкції.
Відповідно до законодавчих змін, з 2 лютого 2020 року, за кожного неоформленого працівника роботодавцеві доведеться сплатити штраф у розмірі 10-ти мінімальних заробітних плат - 47 230 грн.
Роботодавець зобов’язаний оплатити штрафні санкції за незадекларовану працю незалежно від того, чи були усунуті порушення.