Сьогодні, 7 лютого, голова облдержадміністрації Владислав Скальський відвідав державне підприємство «Електричні системи», де відбулась презентація карти пріоритетів діяльності Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації на 2020 рік.
Перед початком роботи, учасники засідання оглянули виробничі площі підприємства, а також ознайомились із технологіями виробництва.
Ознайомившись із виробничими потужностями підприємства, голова облдержадміністрації Владислав Скальський зазначив: «2020 рік – це рік найбільших трансформацій країни. Цього року ми побачимо новий адміністративно-територіальний устрій, відбудуться нові місцеві вибори. І саме від злагодженості нашої спільної роботи залежить те, яким чином Вінниччина позиціонуватиме себе на тлі інших регіонів. Щиро радію, що сьогодні, окрім представників влади та бізнесу області, тут присутні і голови об’єднаних територіальних громад. Оскільки, напевно, саме голови ОТГ мають наразі найбільше питань і приводів для дискусій».
Відкрив і провів засідання колегії директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної державної адміністрації ВолодимирМережко.
Як повідомив Володимир Мережко, державне підприємство «Електричні системи» обране для проведення заходу не випадково, адже є переможцем конкурсу «Людина року» в номінації «Кращий роботодавець». Протягом 2019 року тут створено 442 нових робочих місця – це найвищий показник серед промислових підприємств області.
Участь у роботі колегії взяли перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецькийта перший заступник генерального директора ДП «Електричні системи» Ігор Слободяник, керівники провідних підприємств області, вищих навчальних закладів, представники громадських організацій та бізнесу, туристичних структур, об’єднаних територіальних громад.Присутні переглянули проморолик про лікувально-оздоровчий туризм на Вінниччині.
Актуальні питання програм кредитування бізнесу озвучив начальник філії Вінницького обласного управління АТ «Ощадбанк» – Юрій Боковий, а про соціальну підтримку працівників ДП «Електичні системи» розповів перший заступник генерального директора ДП «Електричні системи»Ігор Слободяник. Окрім того, присутні заслухали інформацію голови правління ГО «Філософія Серця», регіонального координатораДОЗОРРО у Вінницькій області Юлії Григи про закупівлі через систему Прозоро та ProzorroMarket, та радника першого заступника голови обласної державної адміністрації Євгенія Іщука про розвиток системи надання адміністративних послуг у Вінницькій області у 2020 році. Черговим питанням, розглянутим на порядку денному, була участь громадських організацій у реалізації завдань стратегічного розвитку регіону. Про це проінформував голова ГО «Вінницька обласна організація «Спілка підприємців «СТІНА», голова Регіональної ради підприємців при облдержадміністрації Олександр Печалін. А про ключові особливості отримання доступу до фінансів ЄС малому та середньому бізнесу повідомив генеральний директор ТОВ «Гайсинський молокозавод» ТарасОсадчий.
Відповідаючи на запитання присутніх, що стосувалися переважно ролі об’єднаних територіальних громад в трансформаційних процесах соціально-економічного життя країни, голова облдержадміністрації зазначив: «Системного інвесторацікавить і демографічна ситуація, і наявність кваліфікованого персоналу, без складної логістики, і, а відтак, наявність людського ресурсу, ланцюжок постачання робочої сили і розвиненість соціальної інфраструктури. Особливо важливим в цьому контексті є надання якісних освітніх послуг через опорні школи. Безумовно, кваліфікація персоналу – це ключовий фактор, але не менш важливою є якість соціального життя – тієї частини життя ваших працівників, яка знаходиться поза роботою. Інакше інвестору доведеться постійно нарощувати соціальний пакет, аби компенсувати відсутність тієї чи іншої соціальної інфраструктури на конкретній території».
Голова облдержадміністрації зазначив, що в контексті залучення інвестицій особливої важливості для кожної ОТГ набуває створення інвестиційного паспорту, який має бути сформульований за базовими параметрами з обов’язковим врахуванням специфіки громади, а також, в першу чергу, зрозумілим для інвестора.
«Креативні індустрії – шлях до створення унікальної ідентичності кожної громади.Сьогодні світ розвивається не через розвиток країн, а завдяки діяльності кожної окремої громади, яка використовує свою унікальність.Я переконаний, що для економіки області будуть відкриватись нові горизонти і враховуючи те, що країна трансформується, ми зможемо знайти свою унікальність і стати новим регіоном, який будуть відкривати для себе інвестори», – резюмував Владислав Скальський.