У Вінницькому регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» 25 лютого пройшов тренінг «Управління людськими ресурсами в ОТГ» за участі посадовців органів місцевого самоврядування з громад Вінниччини.
Посилення спроможності органів місцевого самоврядування у вирішенні питань залучення та управління кадровим потенціалом ОТГ є одним із пріоритетних напрямків підтримки громад, яку здійснюють фахівці регіонального офісу Програми U-LEAD. Про це зауважив на початку зустрічі Віталій Швець – керівник Вінницького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».
Він повідомив, що це перший у 2020 році захід з даної тематики для ОТГ, але навчальні заходи за напрямком зміцнення кадрового ресурсу ОТГ будуть і надалі підтримуватись Програмою.
«Сьогодні, серед учасників тренінгу є представники ОТГ, що функціонують кілька років, а також громади, які утворились нещодавно. Це говорить про велику зацікавленість посадовців в отриманні сучасних знань та нових компетенцій. Якщо говорити про розвиток кадрового потенціалу, то саме від цього сегменту залежить майбутній успіх ОТГ, адже кваліфіковані працівники – запорука сталої роботи виконавчих органів рад», - зазначив Віталій Швець.
Під час тренінгу представники ОТГ області ознайомились із особливостями формування ефективної структури ОМС, а також обговорили законодавчі норми прийняття на службу в ОМС , її проходження та просування у службі.
Людмила Гурба, радниця Вінницького регіонального офісу U-LEAD і тренерка заходу, наголосила, що важливими завданнями для громад є утворення відповідної структури виконавчих органів, щоб належним чином виконувати свої повноваження: «Ми керуємось Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», від його положень ми не відходимо, але починати будемо з базових питань. Виходячи із стратегічних напрямків, які ставить для себе громада, та збудувавши правильну організаційну структуру, варто приділити увагу кадровим питанням. Це передбачає правильну організацію конкурсів, проведення співбесід при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування, оголошення про вакансії, щоб якомога більше людей зацікавилось інформацією. За даними моніторингу сайтів громад, на жаль, сьогодні оголошення про вакансії в ОТГ не всюди містять потрібні дані про посаду, напрямок роботи, але ж до цього можна підійти більш уважно, творчо і як результат - запросити кваліфікованих фахівців. Тобто, має бути конкуренція, адже головна цінність в процесі розвитку територій – це людина», - пояснила Людмила Гурба.
Вона також підкреслила, що управління людськими ресурсами є базою для високоефективної організації праці і ряд громад вже демонструють збалансовану кадрову політику.
«Нещодавно, фахівці Вінницького регіонального офісу Програми побували у Вороновицькій селищній ОТГ. Громада розвивається, має досвід, утворила відповідні виконавчі органи. Представники громади чітко знають, чи потрібен їм новий структурний підрозділ, відділ, набирають кваліфікованих фахівців, консультуються, тобто виявляють стратегічний підхід з питань кадрової політики. Збалансований штат працівників та підрозділів виконавчого органу сільської ради має й Іванівська сільська ОТГ Вінниччини. Громада активно проводить промоцію переваг ОТГ та навіть «переманює» до себе висококваліфікованих фахівців. Це також говорить про стратегічне бачення подальшого розвитку території з огляду на сильний кадровий потенціал», - повідомила експертка.
Учасники навчальної зустрічі опрацювали питання правового статусу виконавчих органів місцевих рад, обговорили кваліфікаційні вимоги до посад службовців органів місцевого самоврядування, їх назви та посадові обов’язки. Представники громад виконали ряд практичних вправ стосовно прийняття, проходження та припинення служби в органах місцевого самоврядування, а також розглянули практичні аспекти законодавства про службу в ОМС.
Як повідомили організатори тренінгу – фахівці регіонального офісу Програми, навчальні зустрічі з управління людськими ресурсами для ОТГ області будуть продовжені і найближча з них відбудеться вже у березні поточного року.