Вже декілька років поспіль навесні до дня народження Ф.Шопена в стінах Вінницької дитячої музичної школи №1 проходить освітній проєкт «Шопенівські зустрічі», започаткований викладачами фортепіанного відділу в 2017 році. У рамках цього проєкту щорічно відбуваються концерти та перфоманси, присвячені творчості Фридерика Шопена. Значну увагу також приділяють творчості видатного композитора, піаніста, диригента, державного діяча Польщі Ігнація Яна Падеревського, життя якого тісно пов’язане з Україною та з Поділлям зокрема. Композитор народився у листопаді 1860 року в селі Курилівка Подільської губернії (нині – Вінницька область).
Так, протягом 28 лютого – 1 березня на Вінниччині відбувся І Всеукраїнський інструментальний конкурс ім. І. Я. Падеревського.
Організаторами проєкту виступили Генеральне Консультсво Республіки Польща у Вінниці, ГО «Простір майбутнього» та Вінницька дитяча музична школа №1.
Метою конкурсу є виявлення та підтримка обдарованої молоді, популяризація творчості українських та польських композиторів, обмін науково-методичним досвідом, підвищення рівня кваліфікації викладачів мистецьких шкіл міста Вінниці та області, а також розширення культурних зв’язків.
Проєкт передбачає проведення конкурсних прослуховувань, майстер-класів, концертів та спілкування з професійними музикантами з різних куточків України та Польщі.
Урочисте відкриття заходу відбулось 28 лютого у Вінницькій дитячій музичній школі №1. Привітали учасників конкурсу Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі, директор навчального закладу Тетяна Бурдейна, а також партнер конкурсу та почесний гість, директор Поморської філармонії в Бидгощі Мацей Путо.
Декілька днів конкурсанти від 8 до 19 років змагались у номінаціях «Соліст» (виконавці на фортепіано, скрипці та віолончелі) та «Камерний ансамбль».
До складу журі увійшли визначні польські та українські музиканти, викладачі та професори музичних шкіл України та Польщі.
Перші прослуховування розпочала молодша група солістів. Пізніше свої вміння продемонстрували виконавці камерних ансамблів молодшої вікової групи. Одночасно відбулися майстер-класи польських членів журі, скрипальки Йоанни Конаржевської та піаніста Марека Шлезера.
29 лютого відбулись прослуховування середньої та старшої груп у номінації «соліст» (фортепіано, струнно-смичкові інструменти). Цього ж дня для учасників провели майстер-класи Павло Купін (віолончель, Україна) та Пьотр Ружанський (фортепіано, Польща)
1 березня у Вінницькій обласній філармонії відбувся гала-концерт та церемонія нагородження переможців конкурсу.
Гран-прі отримали Покидайло Маргарита (фортепіано) та Андрій Кордон (скрипка).
Переможці старшої групи в номінації «Соліст» фортепіано:
І премія – Микола Швець
ІІ премія – Софія Шохіна
ІІІ премія – Ліна Оскаленко, Ірина Мерзликіна
Переможці середньої групи в номінації «Соліст» фортепіано:
ІІ премія – Кирило Федосєєв, Ярина Маркевич
ІІІ премія – Єва-Софія Радковська, Катерина Грабар
Переможці молодшої в номінації «Соліст» фортепіано:
І премія – Денис Бурдейний
ІІ премія – Софія Нескорожена
ІІІ премія – Анастасія Гончарук, Анастасія Люзович
Переможці старшої групи в номінації «Соліст» струнно-смичкові інструменти
І премія – Таїсія Кутна
ІІ премія – Богдан Кравчук
Переможці середньої групи в номінації «Соліст» струнно-смичкові інструменти
ІІ премія – Анна Шостак, Аріна Зикіна
ІІІ премія – Дар’я Кравець
Переможці молодшої групи в номінації «Соліст» струнно-смичкові інструменти
І премія – Дар’я Ткачук
ІІІ премія – Богдан Шилько, Даріна Кургінян, Ніна Фіглюк
Переможці середньої групи в номінації «Камерний ансамбль»
І премія – Дмитро Авілов, Єлизавета Зубенко
ІІ премія – Дмитро Гаврилюк, Ірина Борисова
ІІІ премія – Кароліна Гребенникова, Евеліна Мазур, Іоанн Репік, Дар’я Ткачук
Переможці молодшої групи в номінації «Камерний ансамбль»
І премія – Андрій Кордон, Даніїл Мотуз, Мілана Степаніщева
ІІ премія – Світлана Бекішева, Софія Бекішева
ІІІ премія – Владислава Гаєнко, Богдан Лисенко