Сьогодні, голова ОДА Владислав Скальський в онлайн режимі обговорив з представниками Студентської Ради Вінниччини найбільш актуальні та нагальні питання. Зокрема обговорювали проблематику дистанційного навчання, зайнятість волонтерів та студентів-медиків в період карантину, основні проблеми навчальних закладів області, а також питання підтримки студентських громадських організацій.
«Сьогодні я вирішив поспілкуватися з вами, з прогресивною та ініціативною молоддю Вінниччини. Хочу, аби ми налаштували діалог та плідно попрацювали», - звернувся до студентів на початку зустрічі Владислав Скальський.
Розпочалась зустріч із озвучення актуальної інформації, щодо кількості хворих на коронавірус. Так, станом на сьогодні, на території області зареєстрована 121 підозра на коронавірусну інфекцію. У 66 випадках діагноз лабораторно не підтверджений. У 49-х випадках виявлений коронавірус, в т.ч. у 4 дітей (м. Вінниця – 2, Чернівці – 1, Гайсин – 1).
Одним з перших обговорили питання організації дистанційного навчання на Вінниччині, а також проаналізували результати онлайн-опитування серед студентів: «Дистанційне навчання на карантині: міф чи реальність?»
«Дистанційна освіта під час карантину точно не міф! Я вже зазначав, що карантин це не канікули, і слід його використовувати як нову можливість. Я хочу, щоб ви, як орган, який представляє студентство області пропонували варіанти рішення. Я повністю «за» широке та максимально ефективне впровадження дистанційної освіти. Вважаю, що в наш час, коли настільки розвинуті технології це зробити дуже легко. Так, можуть бути проблеми в окремих населених пунктах, де неякісне інтернет-покриття, але переважна більшість шкіл та ВУЗів повинні це робити. Можливо варто порівняти досвід окремих ВУЗів, проаналізувати де це більш ефективно і мультиплікувати успішні кейси по всій області», - зазначив Владислав Скальський.
Ще одне питання, щодо впровадження дистанційної освіти, стосувалось заходів, які можуть бути запроваджені для врегулювання пов’язаних із цим проблем, які виникають у закладах освіти м. Вінниці.
«Знову ж таки, треба розуміти які саме проблеми виникають. Адміністрації ВНЗ самі бачать ці проблеми і намагаються їх вирішити, але більш важливо розуміти з якими проблемами стикаються саме студенти – за цим ми до вас і звернулися. Тож варто повернутися до аналізу і поширення кращих практик ВУЗів України і світу», - зауважив очільник ОДА.
Відповідаючи на питання, щодо зайнятості волонтерів і студентів-медиків (наразі налучається 42 людини) в період карантину та чи буде створено протокол їх дій, Владислав Скальський наголосив, що до медичної допомоги їх не будуть залучати. Натомість буде розроблена програма соціальної підтримки громадян Департаментом соціальної та молодіжної політики. До цієї роботи вони зможуть долучитися за бажанням.
В ході онлайн спілкування не оминули увагою і основні проблеми, що існують в навчальних закладах. Про більшість з них розповіли студенти за допомогою онлайн-опитувальника «Canvass».
Загалом визначено декілька ключових проблем, які існують сьогодні. Здебільшого це корупційна складова та відсутність фінансування Органу студентського самоврядування.
Висловлюючись щодо першого Владислав Скальський зазначив: «По-перше, прошу надати статистику з цього питання. Важливо знати які це ВУЗи, курси і так далі. По-друге, є відповідні органи котрі займаються правопорушеннями даного характеру. Щоб було хоч якесь раціональне зерно, пропоную розпочати з інформаційної роботи: ця проблема має 2 сторони, тому проведемо роботу зі студентами і адміністраціями окремо. Інформацію, куди звертатись, що робити і так далі ми візьмемо у відповідних органах, але не менш важливо, щоб до фактів корупції не доходило, треба провести ідейну роботу зі студентством – інформаційну кампанію. Пропоную цим зайнятися і надалі координувати нашу роботу. Спільні зусилля - це запорука успіху».
Озвучив очільник області і своє бачення стосовно можливостей для фінансування Органу студентського самоврядування: «Існує така стаття в законі про освіту, але наскільки пам’ятаю, що проблема тут полягає саме в тому, що немає бухгалтерсько-юридичного інструменту, щоб її реалізувати. Скажіть мені, чи мають студради області статус юридичної особи, щоб, наприклад, відкрити рахунок, куди будуть переведені відповідні кошти? Чи можуть вони дозволити собі бухгалтера, щоб працювати з цими коштами і вести звітність? В країнах Європи голови студрад беруть академвідпустку, щоб працювати в ОСС, працевлаштовуються в студраді і всю цю роботу опрацьовують. Зрозуміло, що в нас це важче зробити. Я пропоную напрацювати декілька конкретних пропозицій яким чином це має працювати. Це буде субрахунок ВНЗ, витрати з якого будуть здійснюватись за запитом керівника студради чи інші шляхи. Давайте разом шукати ці сценарії, і я думаю, що адміністрація ВУЗів обов’язково піде нам на зустріч».
Останнім запитанням, на яке відповідав голова ОДА звучало наступним чином: Як ви плануєте будувати свою політику щодо студентоцентризму (у межах ЗУ «Про вищу освіту») та підтримувати громадські організації, які згідно їх статуту та стратегії, здійснюють підтримку та координацію студентів до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти України та на рівні ЗВО, наприклад ГО «УАС»?
«Вчора ми презентували платформу співпраці з волонтерами, її суть – отримати потребу, щоб знати чим допомагати. Так і тут – я не можу сказати яку підтримку можу запропонувати, доки ви не озвучите, яка підтримка вам потрібна», - підсумував Владислав Скальський.