Очільник області висловив стурбованість через збільшення випадків навмисних підпалів сухої трави, що несе за собою непоправну шкоду природі та здоров’ю людей.
«Останнім часом ми фіксуємо дуже багато пожеж в екосистемах. На жаль, в 90% випадків вони спричинені діяльністю людей і кваліфікуються як підпал.
Пожежами знищується не лише суха трава, яка комусь заважає, але й усе живе, що мешкає на цих ділянках. Нагадаю, що саме внаслідок таких безвідповідальних дій була повністю знищена славнозвісна долина нарцисів на Закарпатті. Користуючись нагодою, хочу закликати громадян не палити суху траву, адже це несе небезпеку тим, хто живе поруч!»- акцентував Владислав Скальський.
Варто додати, що тільки протягом минулої доби рятувальники Вінниччини здійснили 17 виїздів на гасіння пожеж в екосистемах. Про це повідомляється на сайті ГУ ДСНС України у Вінницькій області.
З початку 2020-го «лідерами» по спалюванню сухої рослинності є жителі у Вінницькому, Тиврівському, Літинському, Жмеринському та Липовецькому районах. Загалом, за три місяці поточного року зареєстровано 489 пожеж в екосистемах області, під час яких «пекельному жару» було піддано понад 510 га землі.
Рятувальники акцентують увагу громадян на тому, що через масові загоряння на відкритих територіях, завдаються збитки не лише державі, а й довкіллю та здоров’ю жителів Вінниччини. Адже, коли палять траву, то згорає гумус із найбільш родючого шару ґрунту, тому на місці горіння може вже нічого не вирости.
Окрім того, під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря, вивільняється більш як 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях. Як правило, разом із травою часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.