В той час, коли бійці ДСНС, у зв’язку зі спалахом COVID-19, несуть службу у посиленому режимі та вживають заходів щодо недопущення розповсюдження коронавірусу, а також стоять на варті безпеки громадян, знаходяться ті, які додають клопоту та зайвих викликів Службі «101». Мова йде про громадян, які нехтують усіма правилами безпеки випалюючи суху рослинність на відкритих територіях, при цьому геть не замислюючись про ризики.
Протягом минулої доби рятувальники здійснили 11 виїздів на гасіння пожеж в екосистемах області.
За добу 9 квітня, «найгарячішими» районами області за кількістю виїздів підрозділів рятувальників стали: Калинівський, Погребищанський, Могилів-Подільський та м.Вінниця.
Загальна площа пожеж склала понад понад 11 га.
До ліквідації даних пожеж від Головного управління ДСНС області залучалося 47 чоловік особового складу та 11 одиниць пожежно-рятувальної техніки.
З початку 2020-го зареєстровано 723 пожежі в екосистемах області, під час яких «пекельному жару» було піддано понад 742 га землі.
Рятувальники акцентують увагу громадян на тому, що через масові загоряння на відкритих територіях, завдаються збитки не лише державі, а й довкіллю та здоров’ю жителів Вінниччини. Адже, коли палять траву, то згорає гумус із найбільш родючого шару ґрунту, тому на місці горіння може вже нічого не вирости.
Окрім того, під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря, вивільняється більш як 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях. Як правило, разом із травою часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.