З метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації Владислава Скальського від 22.04.2020 №283 «Про відзначення 34-х роковин Чорнобильської трагедії» 40 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, нагороджено Почесною грамотою обласної державної адміністрації та обласної Ради із наданням грошової винагороди за особистий внесок у ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відданість громадянському обов’язку та активну життєву позицію
Сьогодні, в рамках відзначення в області 34-х роковин Чорнобильської трагедії та з метою вшанування героїчного подвигу наших земляків - ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які першими вступили в нерівний двобій із цією жорстокою зброєю, яка здатна вмить буквально випалити усе живе, заступниця голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна спільно із заступником директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Олександром Мельником здійснили делеговане покладання до пам’ятника Жертвам Чорнобильської катастрофи.
У покладанні також взяли участь представники Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації та Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради.
Покладання квітів відбулося із дотриманням усіх встановлених вимог та норм,запроваджених на території області для запобігання занесення та поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої корона вірусом COVID-19 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID-19».
Для довідки
У Вінницькій області проживає 18 702 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі: 4 170 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 13 356 осіб з числа потерпілих від аварії на ЧАЕС, серед яких 10 257 – потерпілі діти, 1 111 дружин померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, та 65 учасників ліквідації інших ядерних аварій та катастроф, військових навчань із застосуванням ядерної зброї. Серед осіб з інвалідністю, пов’язаною з Чорнобильської катастрофою (3 152 особи), 48,2% – учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Сьогодні усі, кого травмував Чорнобиль, щоденно пожинають наслідки трагедії. Ці люди потребують постійної підтримки від держави та громади у боротьбі з недугами та іншими життєвими негараздами.
Соціальна підтримка постраждалим громадянам надається за кошти державного та місцевих бюджетів.
За 4 місяці 2020 року видатки Державного бюджету за бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» по Вінницькій області становлять 9 млн 450 тис. гривень.
Зазначений обсяг спрямовано на виплату додаткової відпустки, грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування, грошової компенсації на дітей, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, які не харчуються в їдальнях навчальних закладів, одноразових компенсацій за шкоду, заподіяну внаслідок аварії на ЧАЕС, щорічної допомоги на оздоровлення, компенсації у випадку звільнення громадян, оплати санаторно-курортного лікування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.