Консультаційний онлайн-марафон з питань просторового планування та управління земельними ресурсами для ОТГ Вінниччини організував Вінницький регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».
Представники Студенянської, Тульчинської, Жданівської, Дашівської, Брацлавської, Барської, Немирівської та Теплицької ОТГ стали учасниками дистанційної зустрічі, яку провів експерт з просторового планування Програми - Олександр Придатко.
Протягом години представники відповідних підрозділів органів місцевого самоврядування кожної ОТГ Вінницького регіону під час онлайн-заходу спілкувались із експертом U-LEAD та отримали відповіді на актуальні питання з ефективного управління земельними ресурсами громад.
Як повідомив Віталій Швець – керівник Вінницького регіонального офісу U-LEAD, більшість питань, які задавали фахівці ОТГ - учасники онлайн-консультацій, стосувалися розробки генеральних планів територій, а також забезпечення процесу ефективного використання земель.
«Ключовим на сьогоднішній день для громад є інвентаризація та моніторинг використання земельних ресурсів. Також, важливо забезпечити виготовлення (оновлення) містобудівної документації, що в свою чергу сприятиме ефективному управлінню територією та можливості залучення інвестора», - зазначив керівник регіонального Офісу.
«Генеральний план нашої громади залишився з минулих часів, нового поки не маємо можливості розробити. Адже проєктні роботи – це додаткові кошти з місцевого бюджету, який під час карантину зазнає втрат через зниження надходжень. Тому для нас актуальними є питання, як бути у такій ситуації і чи можна користуватись старими планами? Під час консультації у доступній формі ми отримали відповіді на запитання та дізнались багато нового», - повідомляє Олена Українець, головний спеціаліст відділу ЖКГ, земельних ресурсів та архітектури Жданівської сільської ради.
«По території Брацавської ОТГ протікає р.Південний Буг, відтак, маємо низку ділянок прибережно-захисної смуги, що регулюється відповідним законом. Водночас окремі території історично використовуються ще до прийняття законодавства, наприклад релігійними громадами, тому виникають запитання як правильно оформляти такі ділянки», - прокоментувала онлайн-дискусію Юлія Чорна , начальниця відділу земельних відносин Брацлавської селищної ОТГ
«Для нашої громади актуальними є питання про відшкодування збитків за користування землями без правоустановлюючих документів, адже це впливає на надходження до скарбниці громади. Особливо проблемні питання ділянок, на яких побудована нерухомість, що ускладнює стягнення збитків. У таких випадках для органів місцевого самоврядування важливим є визначення чіткого алгоритму дій під час вирішення таких питань», - пояснює Ігор Шуляк, начальник відділу земельних відносин Барської міської ради.
Протягом 8 годин продовжувалась онлайн-консультація з представниками ОТГ області. За підсумками дискусії Олександр Придатко, експерт з просторового планування Прорами «U-LEAD з Європою», відзначив найбільшу зацікавленість ОТГ Вінниччини у питаннях з розробки містобудівної документації тощо.
«Варто розуміти, що без Генерального плану громада не зможе не тільки залучити інвестора, а й збудувати власні об’єкти. Сьогодні є низка питань щодо визначення законодавством процедури передачі земель у комунальну власність, по кадастровому обліку. Для громад важливо зібрати свої активи та ефективно ними розпорядитись. Тому основна порада полягає в налагоджені відповідного обліку земель і починати потрібно з інвентаризації активів», - зазначив Олександр Придатко, експерт з просторового планування U-LEAD.
Довідка:
Програма «U-LEAD з Європою: розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» спільно фінансується країнами ЄС та п’ятьма його країнами-членами: Німеччиною, Данією, Швецією, Естонією та Польщею з метою підтримки України на шляху до більш демократичного, стабільного та процвітаючого майбутнього.