Сьогодні, 16 червня, в режимі відео селектору відбулось позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, щодо запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах в 2020 році. Головував на засіданні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
В залі засідань обласної державної адміністрації участь в нараді взяли голова ОДА Владислав Скальський та члени обласної комісії з ТЕБ та НС. Окрім присутніх в залі, дистанційно участь у нараді брали ще понад 100 осіб – очільники районів, голови ОТГ, представники силових структур з усієї області.
Головуючий на засіданні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підкреслив, що Україну очікує найнебезпечніший період з точки зору пожежної небезпеки.
Окреслюючи ситуацію в цілому у державі, голова ДСНС України Микола Чечоткін зазначив, що цього року кількість пожеж зросла на 46% і становить 24 тисячі, їх площа досягає 78 га.
«У березні-квітні рятувальники ліквідовували до 900 пожеж на добу через несвоєчасне запровадження в регіонах превентивних заходів,- повідомив посадовець.- Значно погіршили стуацію низькі темпи інженерного облаштування лісів. Враховуючи наближення літнього максимуму пожежної небезпеки прошу керівників південних регіонів,де відмічається найбільш складна ситуація із пожежами, звернути увагу на необхідність негайного посилення профілактичної роботи та забезпечення належного рівня готовності служб цивільного захисту для протидії пожежам на місцях». Керівник ДСНС України закликав відповідальні структури на місцях здійснювати щоденний моніторинг обстановки в лісових масивах, рекреаційних зонах та заповідниках, використовуючи наявні технічні засоби аеророзвідки місцевої влади та волонтерських організацій, адже у липні-серпні поточного року очікується надзвичайно спекотна погода.
В ході роботи комісії було заслухано пропозиції керівників профільних міністерств, а також інформацію керівників регіонів щодо готовності областей ефективно запобігати та протидіяти пожежам.
Також на засіданні розглядалось питання організації роботи, спрямованої на запобігання поширенню коронавірусної хвороби, а саме – забезпечення в регіонах належної роботи карантинних блок-постів між областями, залучення працівникв поліції та Національної гвардії до патрулювання тощо.
За підсумками засідання Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив міністрам та керівникам ЦОВВ здійснити низку профілактичних заходів щодо боротьби пожежам у природних екосистемах.
Довідка:
На території Вінницької області,станом на 14.06.2020 року, зареєстровано 1993 пожежі проти 1455 пожеж за аналогічний період 2019 року, що більше на 37,0 %.
Економічні втрати від пожеж склали 144,2 млн. грн. (+26,2%), з них прямі матеріальні збитки становлять 29,4 млн. грн. (-10,5%).
Втому числі, в екосистемах, на відкритих територія (сухі трава та чагарники) виникло 988 пожеж , проти 502 пожеж за аналогічний період минулого року (+96,8%), що становить 49,5%, від загальної кількості пожеж по області. Збитки від них становлять 52,4 млн. грн. (проти 26,1 млн. грн. за 2019 рік ,+201,0%).
- на відкритій території з сухою рослинністю та сміттям виникло 982 пожежі на площі 1043,2 Га проти 501 пожежі за аналогічний період минулого року (+96,0%)
- в лісах виникло 6 пожеж площа 10,1 Га проти 1 пожежі за аналогічний період минулого року (+500,0%)
На торфовищах в 2019 та 2020 році пожеж не виникало.