Сьогодні, 16 червня, під час підсумкового засідання колегії облдержадміністрації в.о. начальника Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області Олег Мартинюк проаналізував поточну ситуацію щодо надходжень платежів до бюджетів усіх рівнів, а також підбив підсумки щодо резервів наповнення місцевих бюджетів.
Владислав Скальський акцентував увагу на наступному: «Ми розуміємо, що сукупні втрати місцевих бюджетів становлять близько 340 млн грн. У першу чергу, це земля, а також ті податки, які надходять до місцевих бюджетів від малого і середнього підприємництва. Цього року, навіть попри всі карантинні заходи, ми намагалися акцентувати увагу на збереженні темпів сільськогосподарського виробництва та темпів посівної кампанії».
Інформуючи про кількість суб’єктів господарювання, які перебувають на обліку ГУ ДПС у Вінницькій області, Олег Мартинюк зазначив: «Наразі кількість платників фактично не змінилася. Між іншим, спостерігається позитивний приріст за кількістю і фізичних, і юридичних осіб. Так, на обліку ГУ ДПС у Вінницькій області 104 238 суб’єктів господарювання, з них: 37127 – це юридичні особи, а 67111 – фізичні. Усі суб’єкти господарювання залишилися зареєстрованими та продовжують здійснювати господарську діяльність».
Олег Мартинюк також зазначив, що на сьогодні в області функціонує 24 центри обслуговування платників податків, де надають адміністративні, консультаційні та інформаційні послуги. Загалом, упродовж січня – травня поточного року відвідувачам центрів надано 71,7 тис. адмінпослуг.
Щодо адміністрування податків, то платники податків Вінниччини зберегли темпи росту надходжень податків як і до зведеного бюджету, так і до державного і до місцевих бюджетів.
За словами посадовця, до державного бюджету приріст платежів склав 108%, до місцевих – 103,6%.
Крім цього, до зведеного бюжету у січні-травні 2020 р. мобілізовано майже 6,7 млрд грн (темп росту до відповідного періоду минулого року – 105,6%).
До державних цільових фондів забезпечено надходження майже 2,9 млрд.грн. єдиного внеску на загальнообо’язкове державне соціальне страхування, що на 5,7% перевищує суму збору в січні-травні попереднього року. Індикативи ДПС України виконано на 102,9%.
До загального фонду Державного бюджету України податковими органами Вінниччини спрямовано понад 3,1 млрд. гривень.
Індикативні показники доходів, доведені ДПС України, виконано на 102%.
Попри карантинні обмеження, вдалося забезпечити приріст надходжень до державного бюджету, порівняно з відповідним періодом 2019 року, на 8%. Зокрема, по: податку на додану вартість – 10,8%, податку на прибуток – 9,4%, податку на доходи фізичних осіб – 105,7%, військовому збору – 3,7%.
До місцевих бюджетів за 5 місяців поточного року мобілізовано 3,5 млрд.грн.
Виконання індикативних показників ДПС забезпечено на 97,2%, помісячного бюджетного розпису органів місцевого самоврядування – на 99,8%.
Під час засідання колегії Олег Мартинюк поінформував про наповнення місцевих бюджетів з плати за землю.
«Упродовж січня-травня поточного року юридичні та фізичні особи сплатили майже 300,7 млн грн земельного податку та орендної плати, що складає 8,6% від надходжень загального фонду місцевих бюджетів. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зменшились на 14,8%. Це пояснюється звільненням від сплати за землю суб’єктів господарювання за березень 2020 року», - зауважив в.о. начальника ГУ ДПС у Вінницькій області.
У розрізі районів області найбільші суми орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності з юридичних осіб сплачено орендарями м.Вінниці (18,1% загальних надходжень), Гайсинського (5,9%), Погребищенського (5,5%), Немирівського (5,3%) та Хмільницького (4,7%) районів.
Найбільші суми надходжень цієї плати з розрахунку за 1 га землі станом на 01.06.2020 року спостерігаються в Гайсинському (2,1 тис.грн.), Вінницькому (2 тис.грн.), Липовецькому (1,8 тис.грн.), Калинівському (1,7 тис.грн.) та Немирівському (1,5 тис.грн.) районах.
Найменші суми надходжень цієї плати з розрахунку за 1 га землі станом на 01.06.2020 року - у Жмеринському (0,6 тис.грн.), Чечельницькому (0,7 тис. грн.) та Літинському (0,8 тис. грн.) районах.
Посадовець також зазначив, що при адмініструванні орендної плати виникає низка проблем, які впливають на якість та ефективність її справляння.
Зокрема, виникнення податкового обов’язку по сплаті орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності пов’язано з укладанням договору оренди землі та реєстрацією права оренди. Однак, у разі відсутності укладеного договору оренди, зареєстрованого права оренди, існують ризики податкового адміністрування цією платою.
На даний час існує практика реалізації органами місцевого самоврядування своїх повноважень шляхом вирішення спорів щодо забезпечення дотримання принципу платності за використання земельних ділянок суб’єктом, що неправомірно використовує земельну ділянку.
У ході засідання Олег Мартинюк також торкнувся питання фонду оплати праці та кількість застрахованих осіб.
За його словами, фонд оплати праці області зріс на 108%, але, на жаль, кількість найманих працівників зменшилась на 24 тис.
https://vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/27816-na-vinnychchyni-pidbyly-pidsumky-shchodo-nadkhodzhen-platezhiv-a-takozh-rezerviv-napovnennia-mistsevykh-biudzhetiv-za-5-misiatsiv-2020-roku#sigFreeId24803cdbc7