Щодо роботи галузі соціальної сфери та реалізації молодіжної політики в умовах карантину доповів заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Олександр Мельник під час засідання колегії облдержадміністрації.
На початку доповіді посадовець зазначив, що нині кількість домогосподарств, які отримують житлові субсидії в області становить майже 153 тис., а це на 5 тис. домогосподарств більше, ніж за аналогічний період 2019 року. Зокрема, сума нарахувань за п’ять місяців 2020 рік становить 661,9 млн. грн, що на 480,8 млн. менша, ніж за 2019 рік, яка становила 1 млрд. 142,7 млн. грн.
«В травні здійснено автоматичне призначення субсидій на наступний період (неопалювальний сезон) 2020-2021 років. Понад 125 тисячам домогосподарств призначено житлову субсидію, що на 19,4 тис домогосподарств більше ніж за аналогічний період 2019 року, яка становила 105,6 тис», - зауважив Олександр Мельник.
Окрім того, для забезпечення соціального захисту малозабезпечених громадян та сімей з дітьми в Україні Урядом прийнято рішення щодо продовження строків виплати державних соціальних допомог громадянам на період встановлення карантину, та 30 днів після його скасування.Так на період карантину, автоматично продовжено виплати державних допомог понад 60 тисячам громадян. Загалом за п’ять місяців 2020 року у Вінницькій області кількість одержувачів державних допомог становить 97,7 тис. осіб. Сума нарахованих коштів становить 1 млрд. 104,2 млн. грн.(що на 69,4 млн.грн більше ніж за аналогічний період минулого року (1034,8 млн грн).
Олександр Мельник підкреслив, що на обласному рівні реалізовано ініціативу щодо виплати 1 тисячі гривень громадянам, які одержують державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю та за віком замість пенсії. У Вінницькій області одноразову грошову допомогу отримали 19,8 тис осіб, на суму 19,8 млн. грн.
«Важливим аспектом соціальної підтримки населення є надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Так, протягом січня – травня 2020 року пільги на оплату ЖКП, придбання твердого палива і скрапленого газу в грошовій формі (готівка, безготівка) отримали 422 104 пільговика на загальну суму – 202 млн. 161 тис. грн. Хочу зауважити, що попри запровадження карантину, працівники соціального захисту продовжували працювати та опрацьовувати документи на призначення пільг в грошовій готівковій формі», - зазначив у своїй доповіді Олександр Мельник. Він наголосив, що запроваджений карантинний режим жодним чином не вплинув на виплату призначених пільг на оплату житлово-комунальних послуг і придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі. Всі виплати здійснюються у встановлені законодавством терміни.
Зокрема за програмою «Реабілітація дітей з інвалідністю» на область у 2020 році розподілено 2 845464,00 грн. Уже отримано із зазначеної суми 1 223 936,00 грн. До органів соціального захисту населення подали заяви 184 батьків дітей з інвалідністю.Станом на 10.06.2020 року надано реабілітаційні послуги 20 дітям з інвалідністю на суму 309 089,00 грн.
В області забезпечено використання коштів за програмою «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю» за напрямом «Забезпечення окремих категорій населення України технічними та іншими засобами реабілітації» на рівні 81,7%. Також забезпечено функціонування обласної «гарячої лінії» для надання допомоги особам з інвалідністю та особам похилого віку (0 800 216 433). На «гарячу лінію» надійшло 250 звернень з питань соціального захисту населення, з яких працьовано 100 % звернень.
«Також, функціонує онлайн платформа «STOP COVID – 19 Спільна протидія поширенню вірусу у Вінницькій області», де можна залишити інформацію про осіб, з числа осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, зокрема, з дітьми з інвалідністю, які потребують підтримки у придбанні продуктів, ліків, їх доставці; залишити заявку волонтера (якщо особа має бажання надати волонтерську допомогу); залишити інформацію про надану допомогу особою, благодійним фондом, підприємством тощо», - зазначив Олександр Мельник.
Так, від початку функціонування онлайн платформи надійшло 458 електронних заявок про потребу в отриманні допомоги, опрацьовано 97,9% запитів.
В період карантину Департаментом соціальної та молодіжної політики ОДА організовано ряд заходів щодо життєзабезпечення ветеранів війни та членів їх сімей.
Ефективно реалізовується виплата разової грошової допомоги до 5 травня. На сьогодні кошти отримали 44,4 тис осіб на суму 58,6 млн грн, що є 99,2% від загальної суми.
Не оминув посадовець і питання надання субвенції з державного бюджету для забезпечення житлом дітей-сиріт, яка для Вінницької області у минулому році сягала 37,7 млн грн. На сьогоднішній день придбано житло для 56 осіб зазначених категорій, що становить 65% від запланованого придбання житла.
На завершення Олександр Мельник зупинився на питанні реалізації молодіжної політики на Вінниччині в умовах карантину.
До запровадження карантинних обмежень в області розпочався проєкт «ОТГ- фест: молодь в дії», який поки що призупинено у зв’язку з пандемією. «ОТГ-ФЕСТ: молодь в дії» - це проєкт неформальної освіти для молоді, яка проживає в ОТГ, метою якого є сприяння розвитку молоді та їх самовдосконалення, подальшого формування комфортного середовища для життя, розвитку та зайнятості молодих людей в громадах.
Також, з метою розвитку сучасних ІТ технологій і поширення молодіжного технічного скаутського руху, засвоєння навичок і знань з основ програмування та робототехніки, протягом лютого-березня було проведено цикл з 10 тренінгів для 100 молодих людей віком 11-18 років для інтенсивного засвоєння навичок програмування схем на базі Arduino та робототехніки з демонстрації можливостей М-ботів.
Ще одним із проєктів став «Онлайн курс з Дебатної майстерності» метою якого є підвищення рівня критичного та аналітичного мислення молоді та сприяння розвитку дебатного руху у Вінницькій області.
Також було реалізовано проєкт «Серія інтелектуально-розважальних ігор Що? Де? Коли? Онлайн», метою якого є виховання у молоді та учасників поваги та інтересу до знань, забезпечення інтелектуального дозвілля населення, в т.ч. молоді, в умовах карантинних заходів.
«Соціальна та молодіжна сфера це сфера піклування, і в карантин це зайвий раз підтверджено. Етап розвитку суспільства визначається в першу чергу тим, як піклуються і яку увагу приділяють самим незахищеним членам спільноти, або громади. Чи залишають на призволяще, чи надають соціальні послуги належного рівня з достатнім рівнем поваги, як в цивілізованих Європейських спільнотах до яких прагнемо і ми», - резюмував Олександр Мельник.
https://vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/27820-realizatsiia-sotsialnoi-ta-molodizhnoi-polityky-na-vinnychchyni-v-umovakh-karantynu#sigFreeIdb151b91af7