Керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій 17 вересня взяли участь в онлайн семінарі щодо впровадження інклюзивного дизайну в міський простір.
Організаторами заходу виступили Спілка громадських організацій людей з інвалідністю Києва та Представництво Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні.
У семінарі взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Піщик.
Звертаючись до учасників заходу посадовець зауважив: «Доступність інфраструктури у кожному населеному пункті є вкрай важливим завданням, тож вивчення досвіду інших країн та об’єднання зусиль навколо формування безбар’єрного середовища суттєво покращить рівень якості життя громадян».
Експертами семінару виступили Олександр Ворона, Президент Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва, а також Марія Коваль-Гончар – проектний координатор від Представництва Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні.
Сьогодні учасників онлайн зустрічі ознайомили із поняттям інклюзивного дизайну та історією його виникнення.
«Для нас дуже важливо, щоб усі області мали спільне бачення того, що вкладає поняття створення універсального дизайну та інклюзивності. Це вкрай важливо, щоб не допустити помилок у впровадженні безбар’єрного середовища на різних рівнях», - підкреслив Олександр Ворона.
Він також наголосив, що дизайн міст є рукотворним, тож він повинен створюватися з урахуванням людського різноманіття та життєвого циклу людини. Йдеться не лише про доступність для людей з інвалідністю, а й комфорт для усіх без винятку – результат комплексу рішень та створення умов, які не вимагатимуть адаптації.
Під час семінару йшлося не лише про архітектурні перешкоди, а й про створення доступності шляхом впровадження інноваційних ІТ-рішень, продуктів тощо.
Учасникам онлайн заходу розповіли і про складові універсального дизайну – безбар’єрне середовище, інклюзивність послуг та доступність інформації.
У першу чергу, універсальний дизайн та інклюзивність покращує життя громадян та сприяє розвитку громад, адже від якості та комфортності умов залежить і добробут місцевого населення, рівень економіки регіону, можливість залучення інвестицій та розвитку туризму, самореалізація кожного мешканця громади та багато інших складових.
Універсальний дизайн створює місто, комфортне для всіх його мешканців, поважаючи людську індивідуальність та різноманітність, спираючись на інновації та будуючи партнерську взаємодію між державними структурами, об’єднаннями громадян та бізнесом.
Учасники семінару мали змогу отримати вичерпні відповіді експертів щодо впровадження універсального дизайну на Вінниччині.