Сьогодні, 13 жовтня, представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації та керівники відділів житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури та інфраструктури об’єднаних територіальних громад взяли участь в онлайн семінарі на тему: «Інклюзивність транспортної інфраструктури».
Організаторами заходу виступили Спілка громадських організацій людей з інвалідністю Києва та Представництво Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні.
У семінарі взяв участь начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Рекута.
Спілкуючись із учасниками заходу, посадовець зауважив: «Вкрай важливо, щоб люди з інвалідністю мали реальну можливість скористатися перевагами безбар’єрного середовища, адже об’єкти мають включати інклюзивну складову. На жаль, досить часто трапляються випадки, коли повністю відсутнє розуміння того, як правильно забезпечити доступність до тих чи інших об’єктів».
Учасники семінару детально розглянули особливості інклюзивності транспортної інфраструктури, спираючись на міжнародний досвід.
Під час онлайн зустрічі Президент Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва, сертифікований консультант з доступності «Глобального альянсу з доступних технологій та середовищ» Олександр Ворона підкреслив: «Дизайн міста є рукотворним і повинен здійснюватися з урахуванням людського різноманіття та життєвого циклу людини. Важливо, щоб життя мешканців громади було комфортним. Інклюзія стосується всіх без винятку громадян, адже архітектурні перешкоди та бар’єри позбавляють багатьох людей можливості брати активну участь у житті громади».
Учасники семінару також обговорили оновлені стандарти та будівельні норми, розглянули можливості імплементації досвіду інших європейських країн у побудові інклюзивної транспортної інфраструктури, а також обговорили актуальність проведення спільного моніторингу, освітніх заходів задля прийняття оптимального рішення щодо трансформації об’єктів інфраструктури з урахуванням стандартів безбар’єрного середовища.
Крім цього, акцентували увагу і на безпечності універсального безбар’єрного простору для всіх категорій населенням.
Олександр Ворона вкотре наголосив, що універсальний дизайн – це дизайн предметів, середовища, програм і послуг, покликаний зробити їх максимально придатними для використання всіма людьми, незалежно від їхнього віку, статі чи стану здоров’я без потреби у додатковій адаптації чи спеціалізованому дизайні.
Учасники семінару мали змогу отримати вичерпні відповіді експертів щодо впровадження універсального дизайну на Вінниччині.