На цьому наголосила перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна під час наради з головами районних державних адміністрацій та міськими головами міст обласного значення, яка відбулась сьогодні в онлайн режимі.
Наталя Заболотна, зокрема, зазначила: «Лікарні, які вже надають допомогу хворим з діагнозом COVID-19, а також ті 5 райдержадміністрацій, де в районах планується розгортання додаткових ліжок, протягом двох останніх днів, на доручення голови облдержадміністрації Сергія Борзова відпрацьовували етапи готовності до надання якісної допомоги. В тому числі йшлося і про можливості забезпечення 50% ліжкового фонду киснем. По області має бути 3 тис 507 ліжок з кисневою підтримкою, тож наразі відпрацьовуємо проведення робіт щодо централізованих кисневих мереж- прокладання, ремонти, осучаснення, збільшення потужності кисневих рам тощо.Роботи мають бути проведені у стислий термін, проте якісно і з дотриманням норм безпеки»,- підкреслила перший заступник голови ОДА.
Про вимоги технічної безпеки при експлуатації кисневих балонів у медичних закладах області інформував начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько. Посадовець, зокрема, зазначив, що на офіційному сайті Управління розміщено «Методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем».
«Державна служба України з питань праці розробила покрокову методику з метою запобігання настанню нещасних випадків у закладах охорони здоров’я,- зазначив Володимир Марунько, звернувши увагу на першочергові завдання, обов’язкові до виконання, - Насамперед - це розробка технічної документації, призначення на місцях відповідальних осіб, а також організація навчання та перевірки знань персоналу з техніки безпеки з отриманням відповідних посвідчень».
Володимир Марунько також наголосив на необхідності розробити відповідні інструкції з охорони праці кожного суб’єкта господарювання, закладу охорони здоров’я, який зберігає, транспортує кисневі балони чи експлуатує кисневі трубопроводи. Такі інструкції повинні складатись з урахуванням конкретних умов безпеки їх експлуатації, що діють у межах медичного закладу.
Як приклад, посадовець навів випадок, який кілька днів тому стався в Румунії, де через несправність електропроводки відбулось коротке замикання в мережі з наступним вибухом кисневого балону, що призвело до загибелі 10 пацієнтів та одного лікаря.
«Подібний випадок мав місце і в Луганській області, тож питання безпеки є надважливим,- підкреслив Володимир Марунько. - Посадовим особам, відповідальним за організацію робіт, необхідно детально ознайомитись з нормативно-правовими актами стосовно роботи із приладами, що працюють під тиском».
http://vn.dsp.gov.ua/novini-upravlinnya/metodichni-rekomendatsii-shchodo_4/