Сьогодні, 17 лютого, за участі першого заступника голови облдержадміністрації Наталі Заболотної відбулось засідання колегії Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації. В режимі онлайн до засідання долучились: начальники управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій та міст обласного значення, місцевих громад, директори територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), директори центрів надання соціальних послуг, директори підвідомчих комунальних закладів системи соціального захисту населення.
У вступному слові Наталя Заболотна зазначила, що 2020 рік був хоч і складним, проте, значною мірою визначальним для галузі соціальної та молодіжної політики як для держави в цілому, так і для Вінницької області зокрема.
«Ми вкотре звернули увагу на важливість ефективного системного управління в галузі та своєчасності надання субсидій, усіх допомог і пільг, які надаються в рамках державних, обласних і місцевих програм».
Перший заступник голови ОДА подякувала за успішну роботу та ефективну взаємодію працівникам соціальної сфери області та нагадала, що успіхи Вінниччини були відзначені на рівні профільного міністерства. Відтак, Міністр соціальної політики України Марина Лазебна назвала Вінницьку область «територією успіху».
У своєму виступі Наталя Заболотна зупинилась на основних пріоритетах: «Завершено децентралізацію, ми маємо 63 громади,- зазначила посадовиця.-Успіхом області є те,що на сьогодні створено 63 фронт-офіси на рівні цих громад - завдяки тому,що цю роботу ми почали ще 3 роки назад. Проте, створення фронт-офісу в громаді ще не означає його ефективну роботу, тому першочерговим завданням є продовження спільної роботи по налагодженню їх ефективності на місцях. Це наша з вами спільна відповідальність!».
Важливим компонентом, який має бути сьогодні впроваджений на рівні громад Наталя Заболотна назвала надання соціальних послуг: «Кожна територіальна громада має скласти соціальний паспорт своєї громади. Робота повинна проводитись за напрямками разом з відповідальними працівниками управлінь. Заходи , які заплановані обласними комплексними програмами, мають бути взяті за основу у громадах, які мають для цього певний ресурс. Тож роботи чимало»,- підсумувала перший заступник голови ОДА.
На колегії йшлося про підсумки роботи соціальної та молодіжної галузі в області за 2020 рік та основні завдання на 2021 рік. Доповідав з даного питання заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Олександр Мельник. В ході роботи колегії затверджено календарні плани заходів на поточний та наступні роки на виконання обласних комплексних цільових програм:
- Програми соціального захисту населення Вінницької області на 2019-2021 роки;
- Обласної комплексної програми підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми на період до 2021 року;
- Обласної комплексної цільової програми підтримки учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на 2016–2021 роки.
- Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на 2021-2025 роки.
- Обласної цільової соціальної програми «Молодь Вінниччини» на 2021-2025 роки.
- Обласної цільової соціальної програми підтримки молодіжного технічного скаутського руху IT-SCOUTS на 2021-2025 роки.
Члени колегії також обговорили роль профспілкової організації по дотриманню соціально-трудових прав працівників соціальної галузі та затвердили протокол засідання, відповідно до процедури.