У четвер, 25 лютого, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї презентували ювілейне видання книги Вадима Вітковського та Миколи Рябого «Вінниця – столиця Української Народної Республіки за часів національно-визвольних змагань 1918–1919–1920-го».
Книга належить до серії «Минуле – грунт майбутнього», заснованої комунальною установою «Видавничий Дім «Моя Вінниччина», та вийшла друком до 100-річчя Української національно-визвольної революції 1917–1921 років.
«Це ювілейне видання виникло спонтанно, коли з’ясувалося, що в дні 100-річного ювілею відновленої під час усенародного повстання проти зрадливого гетьмана Павла Скоропадського Української Народної Республіки, спадкоємницею якої стала нинішня Українська Держава, деякі студенти-випускники вінницьких вишів не знають елементарних фактів з історії рідного міста, отже, й України», – зазначає у передмові до видання співавтор книги, директор Видавничого Дому «Моя Вінниччина» Вадим Вітковський.
«У центрі сюжету – Вінниця у контексті суперечливих подій національно-визвольних змагань. Стиль книги дуже оригінальний – це своєрідна бесіда двох письменників – директора Видавничого Дому «Моя Вінниччина» Вадима Вітковського та володаря почесної відзнаки «За заслуги перед Вінниччиною», лауреата всеукраїнських літературних премій імені Михайла Коцюбинського, Михайла Стельмаха та міжнародних літературних відзнак Миколи Рябого – на тему, які з нас, щирих українців, великі патріоти та шанувальники нашої історії. Мова твору – дуже емоційна та жива, без будь-який запозичень іноземних слів. Цим автори хотіли показати наскільки українська мова є багата та милозвучна, мова, якою легко можна описати найтонші віхи нашої історії», – відзначила у вступному слові дочка Миколи Рябого, Людмила Мрачковська.
Окрім того, засновано премію Миколи Рябого за кращий твір на історичну тематику, яка приурочена до дня народження письменника – 7 грудня.
Книгу Вадима Вітковського та Миколи Рябого «Вінниця – столиця Української Народної Республіки в роки національно-визвольних змагань 1918–1919–1920-го» видано за сприяння Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної Ради. Це серйозне історичне дослідження, що стане у нагоді не лише історикам та краєзнавцям, а усім тим, хто прагне відновити історичну пам’ять, любить та цікавиться українською історією.