3 березня на вулицях Вінниці ювенальні поліцейські обласного главку поліції провели роз’яснювальну роботу з дітьми та підлітками щодо безпечного користування Інтернетом та соцмережами. Розповіли як уникнути кібербулінгу та, де шукати допомоги, якщо все ж таки постраждали від кіберзлочинців. Крім цього, поліцейські провели профілактичну роботу щодо необхідності дотримання карантинних заходів, аби діти не наражати себе та оточуючих на захворювання коронавірусною інфекцією.
Превентивну роботу на вулицях міста поліцейські проводили з дітьми та їх батьками, аби підвищити освіченість з питань безпеки в всесвітній мережі.
Дітям надавали поради як вберегтися від Інтернет-злочинів, не піддаватися сумнівним пропозиціям незнайомців, які зазвичай використовують фейкові акаунти, входять у довіру неповнолітніх та отримують особисту інформацію, зокрема, щодо місця навчання та проживання, банківських рахунків батьків, способу життя родини тощо. В результаті дитина може стати об’єктом скоєння злочину.
Поліцейські наголосили на тому, що не можна викладати в соціальні мережі особисту інформацію про себе, передусім інтимного характеру. Варто пам’ятати, що друзі в соціальних мережах - це незнайомці в реальному житті, наміри яких можуть бути злочинними.
За словами начальника ювенальної превенції обласного ГУНП у Вінницькій області Володимира Федоришина, не менш небезпечними є Інтернет-спільноти, у яких пропагують насильство та суїцидальну поведінку. Про таки випадки поліцейські радили дітям негайно повідомляти батьків та вчителів, адже наслідки від такого спілкування можуть бути непоправними.
Батькам поліцейські радили приділяти більше уваги своїм дітям, звертати увагу на їх дозвілля, розмовляти з ними про їх проблеми, адже дітям важливо знати, що за будь-яких обставин найрідніші люди їх підтримають та допоможуть.
Дітям ювенальні поліцейські роздали листівки з порадами та телефонами, куди діти, в разі потреби, можуть звернутись за кваліфікованою допомогою.
Також працівники ювенальної превенції провели роз’яснювальну роботу з дітьми, які під час карантину знаходились з друзями на вулиці, на спортивних та гральних майданчиках. Поліцейські наголосили неповнолітнім на необхідності використання засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції, використанні антисептичних засобів, радили залишатись вдома, зосередити свою увагу на дистанційному навчанні.