18 березня відбулась онлайн-нарада в рамках проєкту децентралізованої співпраці між Вінницькою обласною державною адміністрацією, м. Вінниця та французькими структурами за програмою фінансової підтримки МЗС Франції за напрямком «іригація та вирощування БІО продукції».
Участь у зустрічі взяли директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, директор Басейного управління річки Південний Буг Володимир Крисько та директор інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України Олександр Корнійчук.
Розпочавши зустріч, Володимир Мережко зазначив: «Що стосується напрямку управління водними ресурсами на рівні водозбірних басейнів, основним завданням для нас є отримання результатів робіт по 3 планах басейнового управління річок, які протікають Вінницькою областю, а також їх вплив на розвиток сільського господарства».
Крім того, Володимир Крисько поінформував щодо підготовки у 2020 році Плану управління річковим басейном Південного Бугу, який включає систему моніторингу; гідроморфологічну оцінку/стан; оцінку хімічного стану; оцінку екологічного стану; оцінку екологічного потенціалу.
«Споживання води у сільському господарстві України за останні 25 років зросло більш ніж у 2 рази, що супроводжується безперервним збільшенням водоспоживання, особливо гостро стоїть питання раціонального використання і охорони водних ресурсів. Вода після господарського використання містить різні хімічні і бактеріальні забруднювачі. Потрапляючи у природні водойми, навіть після очистки на очисних спорудах, стічні води погіршують якість поверхневих вод що несе за собою загрозу екосистемам і населенню по всій течії річки», - зауважив Володимир Крисько.
Під час онлайн зустрічі обговорювалась можливість сприяння французькою стороною у підготовці загальної характеристики поверхневих та підземних вод району річкового басейну, зокрема, в частині встановлення референційних умов для кожного типу масивів поверхневих вод та підготовки класифікаційних таблиць для визначення екологічного стану річки, економічного аналізу водокористування.
В ході зустрічі Олександр Корнійчук окреслив ситуацію стосовно адаптації систем посіву в умовах кліматичних змін, а також зауважив, що впродовж останніх десятиліть зростання частоти та тривалості посушливих періодів набуває загрозливих масштабів і надмірна насиченість короткоротаційних сівозмін культурами, які виносять з урожаєм велику кількість води і поживних речовин, ще більше ускладнює проблему вологозабезпечення.
В свою чергу французька сторона запропонувала продовжувати зустрічі у режимі онлайн, що дозволить більш детальніше вивчити питання та визначити можливі варіанти, які сприятимуть прийняттю вірних рішень, а також організувати онлайн зустрічі з аграрним бізнесом регіону задля налагодження контакту та більш детального спілкування щодо ознайомлення з інноваційним технологіями.
Володимир Мережко підтримав пропозицію щодо організації вебінарів та зазначив: «На такі заходи ми можемо залучати широке коло сільгоспвиробників, яких цікавить зазначена тематика. Це дозволить отримати учасникам корисну інформацію, передусім, французький досвід та обмін передовими практиками».