На цьому наголосив під час засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної ради, що відбулась сьогодні, заступник Голови облдержадміністрації Олександр Піщик.
«Користуючись нагодою, хочу поділитись нашими досягненнями в галузі дорожнього господарства. Як відомо, мережа автомобільних доріг у Вінницькій області складається з доріг загального користування державного значення протяжністю 2,0 тис км; доріг загального користування місцевого значення протяжністю 7,5 тис км та доріг комунальної власності – 16,9 тис км», – повідомив посадовець.
Заступник Голови ОДА наголосив, що протягом 2019-2020 років в галузі дорожнього господарства було зроблено чимало: «Нам є чим пишатися, і ми маємо твердий намір продовжувати всі наші напрацювання у 2021 році».
Так, Олександр Піщик повідомив, що у 2019 році було проведено роботи з поточного середнього ремонту доріг місцевого значення протяжністю 37,31 км та штучних споруд протяжністю 113,3 п.м. За підсумками плідної спільної роботи з органами місцевого самоврядування укладено 87 договорів щодо співфінансування ремонтних робіт та заходів з експлуатаційного утримання доріг місцевого значення. У 2020 році влаштовано 104 км доріг дорожнього покриття та 308,1 пог. м штучних споруд та укладено 85 договорів щодо співфінансування.
«Як бачимо, в порівнянні з 2019 роком є збільшення показників виконання майже в три рази по дорогам місцевого значення та штучним спорудам», — зауважив заступник Голови ОДА. Крім того, за його словами, по дорогам державного значення амбітний план на 2020 рік – 124 км було перевиконано на 24 км. На 2021 рік план становить близько 200 км.
«Програма «Велике будівництво» у 2021 році у Вінницькій області не зупиняється — ми маємо великі плани, які ми зобов'язані виконати якісно та у встановлений термін», — підкреслив посадовець.
Окремо, Олександр Піщик поінформував про реалізацію надважливого проєкту міжнародного масштабу — будівництво автодорожнього прикордонного мостового переходу через річку Дністер на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль – Косеуць.
«Надважливим він є як для України, так і для Республіки Молдова, оскільки сприятиме прискоренню соціально-економічного розвитку як регіону так і держави в цілому та сприяння збільшенню обсягів міжнародної торгівлі з Республікою Молдова та країнами ЄС», — зазначив заступник Голови ОДА.
Так, за його словами, було проведено ряд спільних україно-молдовських консультацій, зокрема в стінах Вінницької ОДА, сформовано спільну робочу групу, з залученням фахівців профільних підрозділів ОДА та дорожніх служб.
«Ми маємо алгоритм дій, маємо підтримку з боку керівництва країни, а це шлях до успішної та безумовної його реалізації», — підсумував Олександр Піщик.